Iako su Vatreni pobjedom nad Maltom (3:0) ponovno zasjeli na vrh skupine F kvalifikacija za EURO 2012., borba za prvo mjesto biti će neizvjesna vjerojatno do posljednjeg kola.

18.11.2010.
1:21

arti-201011170627006Da smo prije dva i pol mjeseca u Maksimiru svladali Grčku, vjerojatno bi već sada mogli slaviti prvo mjesto u kvalifikacijama za EP koje će se 2012. održati u Poljskoj i Ukrajini. Međutim, nulom u Zagrebu tu priliku smo propustili.

arti-201011170482006Ipak, može se slobodno reći kako je 2010. godina završena uspješno. Nakon četiri odigrana kola Vatreni su nakon pobjede nad Maltom prvi u grupi s deset bodova, dok su Grci sa osam na drugom mjestu, a Gruzijci treći sa šest bodova na kontu.

Upravo su svi suparnici Bilić Boysa upisali pobjede u prijateljskim utakmicama odigranima u srijedu. Podsjetimo, jedina dva kvalifikacija susreta bili su Hrvatska - Malta (3:0) i Finska - San Marino (8:0) u skupini E.

arti-201011170669006Pa krenimo redom. Grci su uspješno odradili gostovanje kod Austrije. Gosti su poveli pogotkom Samarasa u 49. minuti, da bi stvari na početak vratio Fuchs u 67. minuti. Ipak, u samoj završnici dvoboja Fotakis je postavio konačnih 1:2 za goste.

Gruzija je pomalo neočekivano slavila kod naših susjeda Slovenaca. Poveli su domaćini pogotkom nekadašnjeg Dinamovca Boštjana Cesara nakon šest minuta nastavka, da bi potpuni preokret Gruzijcima donijeli Guruli (67) i Ananidze (69).

Izrael je još jedanput pokazao koliko je jak na svom terenu (naravno, osim kad u Tel Avivu igra Hrvatska). Naši nedavni suparnici pitanje pobjednika u susretu s Islandom riješili su nakon manje od početnih pola sata igre a strijelci su bili Damari (6, 14) i Refaelov (27). Skandinavci su do kraja tek ublažili poraz preko Finnbogasona (79) i Sigthorssona (86).

Latvija, koja također nastupa u skupini s Vatrenima, izgubila je kod Kine s minimalnih 1:0. No gledajući realno, baltička momčad nije konkurencija Bilić Boysima. Latviji bi u skupini F 'plafon' moglo biti četvrto mjesto na kraju kvalifikacija.

1. HRVATSKA 4 3 1 0 8:1 10 2. Grčka 4 2 2 0 4:2 8 3. Gruzija 4 1 3 0 3:2 6 4. Izrael 4 1 1 2 5:5 4 5. Latvija 4 1 1 2 3:5 4 6. Malta 4 0 0 4 1:9 0