Islandska U-21 reprezentacija je prvi put u svojoj povijesti izborila nastup na EURO-u. Nakon pobjede 2:1 u prvoj utakmici poveli su i u gostima kod Škota.

12.10.2010.
14:40

arti-201010120404006Hrvatska se nada i vjeruje da će njezina mlada reprezentacija preko moćne Španjolske uspjeti izboriti EURO 2011. u Danskoj, a Islanđani su taj podvig već napravili nakon uzvrata u Škotskoj.

Island je u goste stigao s prednošću od 2:1 iz prve utakmice te poveo u 74. minuti golom napadača Hoffenheima Gylfija Sigurdssona.

arti-201010090370006Škoti su do izjednačenja došli na spektakularan način - udarcem Chrisa Maguirea s pola terena neposredno nakon što su izveli loptu s centra, no nisu imali snage za drugi pogodak koji bi im donio produžetke.

Zato je na drugoj strani zabio izuzetno raspoloženi Sigurdsson u 85. minuti za novu pobjedu i svojoj generaciji osigurao prvi nastup na EURO-u.

"Bio je to moj najljepši pogodak u životu. Rekao sam Jamieju Murphyju da mi doda loptu jer sam vidio da je golman dosta daleko od gol-linije. Bio je to lijep gol, no šteta što nema neko teže značenje", izjavio je škotski reprezentativac Maguire.

EURO su izborili i Švicarci koji su u gostima u Švedskoj odigrali 1:1 te su tako sačuvali veliku prednost od 4:1 iz prve utakmice. Šveđani su poveli pogotkom Bengtssona (20), a izjednačio je Ben Khaliffa (48).