Branitelj naslova prvaka Italije je počeo naplaćivati odličnu sezonu. U 'nabrijanom' finalu s Romom Inter je osvojio Kup i tako uzeo prvi od moguća trofeja ove godine.

6.5.2010.
10:20

Nogometaši Intera su u dvoboju finala Kupa, koji je u Italiji, ali i svijetu privukao mnogo pozornosti svladali Romu na njezinom terenu s 1:0 i osvojili prvi od tri moguća trofeja ove sezone.

arti-201005020285006Napetost je uoči utakmice rasla iz sekunde u sekundu jer je prije koji dan na Olimpicu Mourinhova momčad svladala Lazio, čiji su navijači prijetili igračima da ne smiju ni pokušati pobijediti i tako pomoći najljućem rivalu Romi da ostane na vrhu ljestvice Serie A i olakša im put do naslova prvaka.

Zbog najave najesktremnijih navijača Lazija da će doći na utakmicu policija je bila na nogama i zbog lakšeg osiguranja reda i mira iz prodaje povukla 15 tisuća karata, tako da je na stadionu bilo 'samo' 60 tisuća ljudi.

U 15. minuti je kapetan Rome Francesco Totti pao u šesnaestercu nakon dvoboja s Marcom Materazzijem, no sudac je ostao 'nijem'. Koju minutu kasnije je Diego Milito zabio gol koji arbitar nije priznao zbog zaleđa, a Mourinho je u svom stilu otišao do četvrtog suca i na njegovom monitoru htio provjeriti ispravnost odluke, no dobio je 'košaricu'.

Portugalskog stratega su tijekom utakmice provocirali 'gađajući' ga laserom u glavu, no narugao im se u 40. minuti kada je Milito zabio, pokazat će se, pobjednički gol.

Totti je frustraciju zbog poraza iskalio pred kraj utakmice na Mariju Balotelliju kada ga je namjerno udario i zaradio crveni karton.

Inter je tako u užarenoj atmosferi u Rimu osvojio svoj prvi trofej ove sezone. U prvenstvu dva kola prije kraja ima dva boda prednosti ispred Rome, dok će se 22. svibnja na Santiago Bernabeu s Olićevim i Pranjićevim Bayernom boriti za naslov prvaka Europe.