Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
VIDEO: /

Medveščak zgazio Graz i ušao u polufinale!

'Bolje da raspustimo klub ako izgubimo od tamo nekog Medveščaka', komentirali su prije sudbonosne utakmice četvrtfinala EBEL lige navijači Graza.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Strijelci: 1:0 - Guidarelli (4), 2:0 - Guidarelli (15), 2:1 - Oraze (16), 3:1 - Macaulay (37), 3:2 - Jarrett (53), 4:2 - Oullette (54), 5:2 - Oullette (59).

Medveščak: Krošelj, Kristan - Seeley, Letang, Guidarelli, Ouellette, Hecimovic - Sertich, Macaulay, Smyth, Prpic, Prpich - Brumerčik, Lovrenčić, Heerema, Fox, Powers - Rajsar, Jakopič, Kanaet

Graz: Charpentier, Weinhandl - Cullen, Lindgren, Healey, Day, Norris - Jarrett, Oraze, Peintner, Pare, Patrick Harand - Klimbacher, Kuiper, Christoph Harand, Lange, Herzog - Ganahl, Grahut, Woger. Schwab, Brunnegger

Medveščak je u polufinale ušao s ukupnih 4-2 u seriji doigravanja.

1. utakmica: Graz - Medveščak 2:1 (1-0) 2. utakmica: Medveščak - Graz 3:6 (0-2) 3. utakmica: Graz - Medveščak 2:3 P (2-1) 4. utakmica: Medveščak - Graz 3:0 (2-2) 5. utakmica: Graz - Medveščak 3:4 P (2-3) Hokejaši Medveščaka plasirali su se u polufinale EBEL lige nakon što su u šestoj četvrtfinalnoj utakmici u Zagrebu svladali vodeću momčad lige nakon regularne sezone Graz 99erse s 5:2 (2:1, 1:0, 2:1). Za polufinale će se boriti protiv Klagenfurta ili Red Bull Salzburga koji su nakon šest odigranih utakmica I DALJE poravnati.

Zagrepčani su seriju dobili s 4:2 u pobjedama, nakon što su gubili 0:2.

arti-201003030664006Bila je to utakmica godine, u svakom smislu. Medveščak je u svojoj prvoj sezoni poželio biti među prvih osam momčadi i izboriti doigravanje. To im je uspjelo lakše od očekivanog, uz veliku podršku uvijek prepunog Doma sportova. Međutim, izjednačenost u ligi uvjetovala je da Zagrepčani kao osmi ipak idu na najboljeg - momčad Graza.

Počelo je loše. Izgubili su naši prvu i drugu utakmice, iako su vodili, a nakon tog drugog poraza napio se najbolji grač, vratar Robert Kristan i završio na policiji. Klub ga je kaznio, a na gol je došao drugi vratar, također Slovenac - Gašper Krošelj. Od tada, Medvjedi su dobili četiri utakmice u nizu i doslovno pregazili favorizirani Graz.

Šesta utakmica bila je prekrasna za gledanje. U Ledenu dvoranu natiskalo se oko 6.000 navijača (ukupno ih je ove sezone na utakmicama Medvjeda bilo 160.000), a počelo je kao u snovima. Već u 4. minuti Ledenu je u trans bacio Thomas Guidarelli, a kada je u 16. zabio za 2:0, i to dok je Medveščak imao igrača manje, tribine su eksplodirale.

No, tri minute prije kraja prve trećine smanjio je Martin Oraze.. U drugom dijelu mreže su mirovale sve do 36. minute kada je Kenneth Macauley pravom dalekometnim projektilom probio obranu gostiju.

3:1 je stajalo na semaforu sve do 53. minute kad je nadu gostima vratio Rodney Jarrett, ali onda je na scenu stupio strijelac Medveščaka u svim utakmicama doigravanja, Mike Oullette, te s dva pogotka nokautirao 4 milijuna eura vrijednu momčad iz Graza.

Treba napomenuti da su navijači bili fenomenalni, pjesma nije prestajala cijelu utakmicu, a kakvo će to tek ludilo biti u polufinalu, ne usudimo se ni pomišljati.

Tamo tek trebaju stići oni najveći. U šestoj utakmici Klagenfurt je na svom ledu slavio s 5:3 i poravnao rezultat na 3:3, pa će odluka o protivniku hrvatskog prvaka u polufinalu pasti u sedmoj utakmici u nedjelju u Salzburgu.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike