'Bolje da raspustimo klub ako izgubimo od tamo nekog Medveščaka', komentirali su prije sudbonosne utakmice četvrtfinala EBEL lige navijači Graza.

4.3.2010.
23:54

Strijelci: 1:0 - Guidarelli (4), 2:0 - Guidarelli (15), 2:1 - Oraze (16), 3:1 - Macaulay (37), 3:2 - Jarrett (53), 4:2 - Oullette (54), 5:2 - Oullette (59).

Medveščak: Krošelj, Kristan - Seeley, Letang, Guidarelli, Ouellette, Hecimovic - Sertich, Macaulay, Smyth, Prpic, Prpich - Brumerčik, Lovrenčić, Heerema, Fox, Powers - Rajsar, Jakopič, Kanaet

Graz: Charpentier, Weinhandl - Cullen, Lindgren, Healey, Day, Norris - Jarrett, Oraze, Peintner, Pare, Patrick Harand - Klimbacher, Kuiper, Christoph Harand, Lange, Herzog - Ganahl, Grahut, Woger. Schwab, Brunnegger

Medveščak je u polufinale ušao s ukupnih 4-2 u seriji doigravanja.

1. utakmica: Graz - Medveščak 2:1 (1-0) 2. utakmica: Medveščak - Graz 3:6 (0-2) 3. utakmica: Graz - Medveščak 2:3 P (2-1) 4. utakmica: Medveščak - Graz 3:0 (2-2) 5. utakmica: Graz - Medveščak 3:4 P (2-3) Hokejaši Medveščaka plasirali su se u polufinale EBEL lige nakon što su u šestoj četvrtfinalnoj utakmici u Zagrebu svladali vodeću momčad lige nakon regularne sezone Graz 99erse s 5:2 (2:1, 1:0, 2:1). Za polufinale će se boriti protiv Klagenfurta ili Red Bull Salzburga koji su nakon šest odigranih utakmica I DALJE poravnati.

Zagrepčani su seriju dobili s 4:2 u pobjedama, nakon što su gubili 0:2.

arti-201003030664006Bila je to utakmica godine, u svakom smislu. Medveščak je u svojoj prvoj sezoni poželio biti među prvih osam momčadi i izboriti doigravanje. To im je uspjelo lakše od očekivanog, uz veliku podršku uvijek prepunog Doma sportova. Međutim, izjednačenost u ligi uvjetovala je da Zagrepčani kao osmi ipak idu na najboljeg - momčad Graza.

Počelo je loše. Izgubili su naši prvu i drugu utakmice, iako su vodili, a nakon tog drugog poraza napio se najbolji grač, vratar Robert Kristan i završio na policiji. Klub ga je kaznio, a na gol je došao drugi vratar, također Slovenac - Gašper Krošelj. Od tada, Medvjedi su dobili četiri utakmice u nizu i doslovno pregazili favorizirani Graz.

Šesta utakmica bila je prekrasna za gledanje. U Ledenu dvoranu natiskalo se oko 6.000 navijača (ukupno ih je ove sezone na utakmicama Medvjeda bilo 160.000), a počelo je kao u snovima. Već u 4. minuti Ledenu je u trans bacio Thomas Guidarelli, a kada je u 16. zabio za 2:0, i to dok je Medveščak imao igrača manje, tribine su eksplodirale.

No, tri minute prije kraja prve trećine smanjio je Martin Oraze.. U drugom dijelu mreže su mirovale sve do 36. minute kada je Kenneth Macauley pravom dalekometnim projektilom probio obranu gostiju.

3:1 je stajalo na semaforu sve do 53. minute kad je nadu gostima vratio Rodney Jarrett, ali onda je na scenu stupio strijelac Medveščaka u svim utakmicama doigravanja, Mike Oullette, te s dva pogotka nokautirao 4 milijuna eura vrijednu momčad iz Graza.

Treba napomenuti da su navijači bili fenomenalni, pjesma nije prestajala cijelu utakmicu, a kakvo će to tek ludilo biti u polufinalu, ne usudimo se ni pomišljati.

Tamo tek trebaju stići oni najveći. U šestoj utakmici Klagenfurt je na svom ledu slavio s 5:3 i poravnao rezultat na 3:3, pa će odluka o protivniku hrvatskog prvaka u polufinalu pasti u sedmoj utakmici u nedjelju u Salzburgu.