Na vrlo teškoj stazi u Garmisch-Partenkirchenu mnogi spustaši doslovno su padali na snijeg od iscrpljenosti nakon prolaska ciljem.

12.2.2011.
15:32

Jedan od najozbiljnijih Ivičinih konkurenata za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu neće po dobrome pamtiti spust na SP-u u alpskom skijanju u Garmisch-Partenkirchenu. Norvežanin je osvojio tek peto mjesto sa sekundom i pol zaostatka za najbržim, a po ulasku u cilj se čak žestoko razbio u ogradu.

arti-201102100252006Liječnici na stazi morali su pomoći Svindalu da dođe sebi i ustane na noge, a vidjelo se da je najbolji norveški skijaš ozbiljno ošamućen. Nije on bio jedini koji je imao problema pri ulasku u cilj. Na vrlo teškoj stazi mnogi spustaši doslovno su padali na snijeg od iscrpljenosti nakon prolaska ciljnom ravninom.

U takvim uvjetima se najbolje snašao Erik Guay koji je osvojio naslov svjetskog prvaka u spustu. 29-godišnji Kanađanin je do najvećeg uspjeha u karijeri stigao s vremenom od 1:58.41 minuta, 32 stotinke zaostao je švicarski veteran Didier Cuche, koji je osvojio srebro, dok je 76 stotinki sporiji bio brončani Talijan Christof Innerhofer, svjetski prvak iz superveleslaloma prije tri dana.

arti-201102080888006Guay je tek drugi Kanađanin u povijesti koji je osvojio naslov svjetskog prvaka u spustu, prvi je prije dvije godine u Val d'Isereu uzeo John Kučera. U dosadašnjoj karijeri Guay je ostvario tri pobjede u Svjetskom kupu, dvije u superveleslalomu i jednu u spustu, a taj jedini spustaški uspjeh ostvario je prije četiri godine upravo na stazi Kandahar u Garmisch-Partenkirchenu.

Na utrci su nastupila i dvojica hrvatskih skijaša – Natko Zrnčić-Dim je sa 4.16 sekundi zaostatka zauzeo 28. mjesto, dok Tin Široki nije stigao do cilja.