Danijel Cesarec je u 15. kolu grčkog prvenstva golom i asistencijom sam srušio moćni AEK-a.

21.12.2009.
10:03

Bivši član mlade hrvatske reprezentacije opet igra izvrsnu sezonu u dresu Asterasa. Danijel Cesarec je već u prošloj sezoni grčkog prvenstva skrenuo pozornost na sebe, a trenutno je u odličnoj formu, baš kao i njegov klub koji je trenutno na četvrtom mjestu, ispred puno uglednijih momčadi poput Arisa, AEK-a ili Panioniosa.

U 15. kolu grčkog prvenstva bivši napadač Marsonije je gotovo sam pobijedio spomenuti AEK zabivši u 49. minuti drugi pogodak svoje momčadi u pobjedi 2:0. U desetoj minuti je hrvatski nogometaš asistirao Brazilcu Ederu Luizu za vodeći gol Asterasa.

Cesarcu je to deveti gol ove sezone i bivši igrač mlade hrvatske reprezentacije se trenutno nalazi na trećem mjestu ljestvice strijelaca. Bolji od njega je samo iskusni francuski napadač Djibril Cisse, koji je u dresu Panathinaikosa ove sezone postigao 11 golova.

U Grčkoj odlično kotira i Boško Balaban, koji je četvrti strijelac prvenstva, a sedmi ligaški gol bivši napadač Dinama postigao je u porazu svog Panioniosa na vlastitom terenu od Kavale 1:2. Bole Top je zabio u 59. minuti iz jedanaesterca.

Na ljestvici grčkog prvenstva vodi Panathinaikos s 38 bodova ispred Olympiakos (36) i PAOK-a (28). Asteras Tripolis je četvrti s 23 boda, dok je Panionios sedmi s bodom manje.