VATERPOLO: / Hrvatska pobijedila Jugoslaviju

U prvoj polufinalnoj utakmici "Final Foura Eurolige", koji se igra u Zagrebu, Hrvatska je bila bolja od Jugoslavije rezulatatom 6:5.

2.12.2000.
23:49

Pred ispunjenim tribinama plivališta na Mladosti hrvatske "barakude" u tijesnoj su utakmici pobijedile jugoslavenske "dupine". Utakmica dviju reprezentacija, koje u bilo kojem sportu izazivaju osobitu pozornost, protekla je u grčevitom i ne posebno lijepom nadmetanju, jer poraz jedne ili druge momčadi nije običan poraz. Hrvatski vaterpolisti sjajno su ušli u susret. Prvu četvrtinu utakmice odigrali su gotovo bez pogreške. Frano Vićan odlično je branio, a u napadu dva put je iskorišten igrač više za vodstvo od 2:0. U drugoj četvrtini reprezentacije Hrvatske i Jugoslavije pružile su dopadljivu igru, s po dva pogotka na svakoj strani, te se u treću dionicu utakmice ušlo s prednošću Hrvata 4:2. Mali pad u igri iskoristili su Jugoslaveni tijekom treće četvrtine, koja je prevagnula u njihovu korist 2:1, a u posljednjih sedam minuta pretjerana nervoza kod obje momčadi "ubila" je ljepotu u igri. Neizvjesnost oko pobjednika trajala je do posljednjih trenutaka okršaja, no minimalnu prednost stečenu tijekom prve tri dionice susreta Hrvati su uspjeli obraniti i plasirali se u finale. Najzaslužniji za pobjedu nad Jugoslavijom svakako je vratar Volarević, koji je "skinuo" puno teških udaraca, dok se među igračima istaknuo Vjeko Kobeščak s dva pogotka, iako su i svi ostali pružili dobru igru.

U drugom polufinalu Mađarska je također s "tijesnih" 5:4 bila bolja od Italije, pa će se u nedjeljnom finalu (početak u 11:45) sastati finalisti s Europskog prvenstva u Firenzi 1999. godine, Hrvatska i Mađarska. Utakmicu za treće mjesto, koja je na rasporedu prije finala, igrat će reprezentacije Jugoslavije i Italije.

Hrvatska - Jugoslavija 6:5 (2:0,2:2,1:2,1:1)

HRVATSKA: Vićan, Kunac, Volarević, Šimenc 1, Rogin, Štritof, Oreb, Benić 1, Bošković 1, Barač 1, Hinić, Fatović, V. Kobeščak 2.

JUGOSLAVIJA: Šoštar, Trbojević 1, Kuljača, Zimonjić 1, Savić, Maljković, Jelenić 1, Uskoković, Ćirić, Šapić 1, Vujasinović 1, Vukanić, Vasović, Petrović.

ČETVERCI: Hrvatska 0, Jugoslavija 0 REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 6(3), Jugoslavija 9 (3)