Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
VELIKO ONEČIŠĆENJE /

U kineskoj rijeci pronađene tisuće mrtvih svinja

Više od 2.200 mrtvih svinja pronađeno je u rijeci Huangpu, jednom od najvažnijih izvora pitke vode za grad Šangaj, što je izazvalo javno negodovanje zbog visoke razine onečišćenja okoliša.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Svinjske su strvine vjerojatno bačene u rijeku u pokrajini Zheijang, a prema riječima Xu Rong, ravnateljice šangajskog okružnog ureda za zaštitu okoliša, očekuje se da će njihov broj biti još veći od početno navedenih 2.200.

"Moramo djelovati brzo kako bismo ih sve uklonili zbog bojazni da bi mogle prouzročiti onečišćenje vode", rekla je u nacionalnom parlamentu u Pekingu.

Prema medijskim izvješćima, vlasti istražuju kako se dogodilo da svinjske strvine dospiju u rijeku.

Službenik u uredu za okoliš u Songjiangu odbio je zamolbu novinara Reutersa da komentira slučaj.

Gradske vlasti u Šangaju u priopćenju na web stranici objavile su da radnici nastavljaju skupljati strvine iz rijeke te da vlasti kontroliraju kvalitetu vode iako nije uočeno onečišćenje.

Loša kvaliteta vode zbog korištenja umjetnih gnojiva, kemijskog otpada i kanalizacije veliki je problem u Kini. Vlada namjerava u idućih deset godina uložiti 850 milijardi američkih dolara kako bi poboljšala sustav opskrbe vodom.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike