LAŽNA UZBUNA /

Zbog sumnjive prtljage evakuiran terminal u zračnoj luci u Kopenhagenu

Image
Foto: AP Images/ILUSTRACIJA

Torba je pronađena na Terminalu 3 te je pokrenut postupak predviđen za takve slučajeve. Ustanovljeno je da je riječ o lažnoj uzbuni

18.11.2015.
15:28
AP Images/ILUSTRACIJA
VOYO logo

Danska policija danas je naredila evakuciju jedne od zgrada terminala u zračnoj luci Kopenhagen nakon što je u njoj pronađena sumnjiva putnička torba.

Morten Bro, glasnogovornik zračne luke, rekao je za novinsku agenciju Ritzau da je torba bez nadzora pronađena na Terminalu 3 te je pokrenut postupak predviđen za takve slučajeve, prenosi agencija dpa. 

Registracija putnika je zbog toga preusmjerena na susjedni terminal. 

Prije otprilike pola sata, korisnik Twittera je napisao da je bila riječ o lažnoj uzbuni te da je terminal ponovno otvoren. 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kopenhaška zračna luka ima najveći promet u Skandinaviji i u listopadu je bilo zabilježeno više od 22 milijuna putnika. 

Danska policija u srijedu je podignula razinu sigurnosti na drugu najvišu, nakon napada u Parizu. 

Danska je u veljači i sama svjedočila napadima danskog džihadista palestinskog podrijetla koji je usmrtio redatelja u sklopu rasprave o slobodi izričaja te židova koji je čuvao sinagogu u Kopenhagenu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
one 171
SUTRA
VOYO logo
Još iz rubrike