''Cijena može biti i niža kada je osobama koje se odaju prostituciji neophodan novac za narkotike ili kada se dogovore sa stalnim klijentima. Mnoge na taj način preživljavaju, druge prehranjuju obitelj, treće su izgubile posao, pa u tome vide jedino rješenje'', objasnila je za BlicDragana Starčević, policijska službenica Odjela za javni red i mir PU Beograd.
Ona kaže da na cijenu pružanja seksualnih usluga utječu lokacija, godište i spol.
''Na Plavom mostu najčešće rade u automobilima klijenata dok kod Ekonomskog fakulteta u parku. Sve to utječe na cijenu, kao i izgled ili činjenica je li riječ zaista o ženi ili transvestitu'', objašnjava Starčević.
Psihičke posljedice 'najstarijeg zanata'
Ovaj posao ostavlja traga, pa mnoge od njih imaju psihičke posljedice.
''Jedna žena već 35 godina radi taj posao iako smo protiv nje podnijeli brojne prekršajne prijave. Bude 15 ili 20 dana u zatvoru i odmah nastavlja. Imali smo i slučaj djevojke koja je s operacijskog stola izašla direktno na ulicu. Mnoge ovisnice o drogama često imaju rane po nogama i rukama od uboda igle'', ističe Starčević.
U policiji kažu da nemaju točne podatke koliko se trenutno osoba odaje prostituciji, ali tvrde da je njihov broj dosta manji nego prije desetak godina.