STUDIJA UČINKOVITOSTI /

Pfizer će protiv covida cijepiti cijeli jedan brazilski grad: Proučavat će se prenošenje zaraze u 'scenariju stvarnog života'

Image
Foto: Profimedia

Regis Goulart, istraživač u bolnici Moinhos de Vento u gradu Porto Alegre, koji je sudjelovao u istraživanju, rekao je da je cilj potvrditi stvarnu učinkovitost i sigurnost cjepiva koje je već klinički testiran

6.10.2021.
22:56
Profimedia
VOYO logo

Pfizer Inc će proučavati učinkovitost svoga cjepiva protiv covida-19 tako što će u gradu na jugu Brazila cijepiti cijelu populaciju iznad 12 godina, priopćila je tvrtka u srijedu.

Istraživanje će biti provedeno u Toledu, koji ima 143 tisuće stanovnika, na zapadu savezne države Parane, zajedno s Brazilskim nacionalnim programom za cijepljenje, rekle su lokalne zdravstvene vlasti, bolnica i savezno sveučilište.

Pfizer, koji je razvio cjepivo s njemačkim partnerom BioNTechom, rekao je da je svrha proučavanje prenošenja koronavirusa u "scenariju stvarnog života" nakon što se cijepi populacija.

"Inicijativa je prva i jedina takve vrste koja će biti poduzeta u suradnji s farmaceutskom kompanijom u zemlji u razvoju", rekao je Pfizer.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
NOVA NADA /

Pfizer počeo kliničko ispitivanje preventivne uporabe svog lijeka protiv covida

Image
NOVA NADA /

Pfizer počeo kliničko ispitivanje preventivne uporabe svog lijeka protiv covida

Cilj: potvrda stvarne učinkovitosti i sigurnosti

Postoji mali otpor protiv cjepiva u Toledu te je 98 posto populacije primilo prvu dozu, uglavnom cjepiva Pfizera i BioNTecha. Cjepivo AstraZenece i Sinovaca protiv covida-19 također je korišteno tamo, rekla je općinska zdravstvena tajnica Gabriela Kucherski, dodavši da je 56 posto stanovništva u cijelosti cijepljeno.

Regis Goulart, istraživač u bolnici Moinhos de Vento u gradu Porto Alegre, koji je sudjelovao u istraživanju, rekao je da je cilj potvrditi stvarnu učinkovitost i sigurnost cjepiva koje je već klinički testirano.

Istraživanje će također omogućiti dugotrajno nadgledanje sudionika pomažući odgovoriti na pitanja poput trajanja zaštite cjepiva protiv covida-19 i novih varijanti virusa, rekao je Goulart.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
ksw
NE PROPUSTI 21. VELJAČE!
VOYO logo
Još iz rubrike