Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
OSUĐENI ZA TERORIZAM: /

Ima 18 djece, a planira još barem 20

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Bosnićev odvjetnik Adil Lozo kazao je ovom listu kako trenutačno priprema opširnu žalbu na prvostupanjsku presudu Suda BiH."Ništa ovdje još nije gotovo. Ovo je tek prvostupanjska presuda. U pripremi je opsežna žalba", kazao je Lozo.

Sedam godina zatvora

Sud BiH Bosnića je 5. studenog osudio na sedam godina zatvora zbog kaznenih djela poticanja na terorističku aktivnost, vrbovanja radi terorističkih aktivnosti i organiziranja terorističke skupine.

Tijekom sudskog procesa svjedoci optužbe potvrdili su kako su članovi njihovih obitelji baš na Bosnićev poticaj odlazili u Siriju i Irak kako bi tamo ratovali u redovima terorističke organizacije Islamska država.

Nakon presude Bosnić je zadržan u pritvoru u Sarajevu jer mu je izrečena kazna veća od pet godina zatvora. Odvjetnik Lozo najavio je kako osim žalbe Prizivnom odjelu Suda BiH sprema i postupak preispitivanja presude pred Ustavnim sudom BiH.

Zakonita - i još tri žene

Potvrdio je kako je njegovu branjeniku za sada dopušten posjet članova uže obitelji. U Bosnićevu slučaju to se odnosi na njegovu zakonitu suprugu i dvoje punoljetne djece.

Bosnić je međutim do uhićenja živio u znatno većoj zajednici jer je uz zakonitu imao još tri žene, a sa svima njima dobio je osamnaestoro djece.

Neimenovani Bosnićev prijatelj kazao je "Avazu" kako osuđeni podupiratelj terorističke Islamske države na tome "ne kani stati" te kako mu je cilj što više proširiti sadašnju obitelj odnosno dobiti barem još dvadeset djece.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike