potvrdili ranija nagađanja / Norveški znanstvenici odgonetnuli fenomen Bermudskog trokuta: 'Brodove gutaju ogromni krateri'

Image
Foto: Wikipedia

Ovi zaključci potvrđuju i prošlogodišnju izjavu ruskog znanstvenika Igora Jeljcova, zamjenika vodietlja instituta Trofimuk, koji je rekao kako je fenomen Bermudskog trokuta posljedica reakcije plinskih hidrata

14.3.2016.
16:37
Wikipedia
VOYO logo

Znanstvenici Arktičkog Sveučilišta u Norveškoj otkrili su kratere široke do 900 metara i dubine do 50 metara, a smatraju kako su ih uzrokovale velike nakupine metana uz norvešku obalu bogatu prirodnim plinom. 

U svojim tvrdnjama ističu kako metan nastaje iz depozita prirodnog plina ispod zemljine površine, stvarajući šupljine koje nakon nekog vremena eksplodiraju. 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Područje kratera vjerojatno je najveće žarište otpuštanja metana u plitkom moru na Arktiku", naglasili su istraživači iz Arktičkog Sveučiliša u Norveškoj. 

Tvrde kako eksplozije zbog kojih se otvaraju krateri mogu ugroziti plovila na Barentsovom moru, a time objašnjavaju i nestajanje brodova i zrakoplova u kontroverznom Bermudskom trokutu, koje se proteže između Portorika, Floride i otočja Bermuda. 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Također, ovi zaključci potvrđuju i prošlogodišnju izjavu ruskog znanstvenika Igora Jeljcova, zamjenika vodietlja instituta Trofimuk, koji je rekao kako je fenomen Bermudskog trokuta posljedica reakcije plinskih hidrata. 

"Plinovi se počnu razgrađivati i metan se otpušta kao plin. Reakcija je nalik lavini, poput nuklearne reakcije i proizvodnje ogromne količine plina. Zato se ocean zagrijava i brodovi tonu u vodama pomiješanom s velikim udjelom plina", rekao je Jeljcov.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Brak na prvu UK
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo