Njezina dužnost je premještanje mrtvih tijela u strojeve za kremaciju, odstranjivanje koštanih ostataka iz aparature i čitanje identifikacijskih ceduljica na nožnim palčevima. Za ovaj posao se odlučila jer je kao mala na tragičan način izgubila blisku osobu.
Najgore je s truplima u stadiju raspadanja
Najteže joj je raditi, kako kaže, s tijelima koja su u poodmaklom stadiju raspadanja. U Detroitu, se često događa da tijela budu dugo u napuštenim kućama prije nego ih netko otkrije. Tada se mora pobrinuti da svako tijelo odgovara papirologiji odnosno provjeriti identifikacijske kartice na njihovim nožnim palčevima i ogrlice oko gležnjeva. Osim toga, leševi ponekad nisu u jednom komadu. Ako je tijelo u komadima, svaki dio mora biti obilježen istim identifikacijskim brojem kako se niti jedan dio tijela ne bi zametnuo ili izgubio. Najgore joj je bilo kada je u rukama morala držati odsječenu glavu. Ne može zaboraviti niti neugodan miris koji takva trupla šire, a najgore je kaže, u ljetnim mjesecima.
Postupak kremacije korak po korak
Kod prosječne kremacije, spaljivanje traje oko dva sata. Temperature su oko tisuću stupnjeva. Dijelovi tijela koji ostaju na samom kraju su kosti kukova, kičma, lubanja i dijelovi mozga. Stoga 30 minuta prije kraja mora pogledati u jedinicu. Najčešće vidi malu crnu masu, što je mozak, a katkad se naziru kičma i kahlična kost. Ponekad mozak ostane čitav i nakon cijelog procesa kremacije. Njegova masa je toliko gusta da se ne raspadne. Masa mozga je nabijena, a prekriva ga lubanja pa je zaštićen od većine kremacija; čak i kad lubanje više nema, on je i dalje vrlo gust. Potom mora izvaditi kosti i očisti jedinicu gdje najčešće pronađe i ostatke mozga, ispričala je 26-godišnjakinja za Vice.com.