No, ova se hrabra djevojka, umjesto da se skriva pred očima javnosti, pojavila na najgledanijim indijanskom kvizu - i odšetala kao milijunašica.
"Ako možete gledati fotografiju lijepe žene, onda možete pogledati i moje spaljenog lice", kazala je Mukherjee za AFP, te dodaje: "Žrtvama napada kiselinom najlakše je progutati otrov, ali ja sam se ipak odlučila za nešto drugačije - ustati protiv nasilja". U jednom pismu koje je uputila Vladi kazala je kako bi radije počinila samoubojstvo, koje je nezakonito u Indiji, nego živjela u konstantnoj boli. No, onda se predomislila i prijavila na kviz. Svoju će slavu, kaže, iskoristiti kako u daljnjoj borbi protiv nasilja nad ženama.
Sonali je do sada prošla 22 operacije, no i dalje je slijepa i djelomično gluha. Novac dobiven na kvizu planira utrošiti na nove plastične operacije, no i dalje joj taj novac neće biti dovoljan kako bi pokrila sve troškove liječenja.
Trojac koji ju je napao nikada nije kažnjen zbog svog zločina.
Nasilje nad ženama ogroman je problem u Indiji. Nedavno silovanje koje je jedna banda izvršila nad studenticom u autobusu pokrenuo je bijesne prosvjede diljem zemlje. Službene brojke pokazuju da je od 256.329 nasilnih zločina zabilježenih prošle godine u zemlji, njih 228.650 bilo protiv žena.
Svake godine se diljem svijeta dogodi oko 1.500 napada kiselinom, no smatra se kako je ta brojka puno veća jer neke žene žrtve napada to ne prijavljuju, već trpe u tišini.