Crkva u velikim problemima: papa Franjo kao rješenje razmatra mogućnost da oženjeni muškarci mogu biti svećenici
Papa Franjo ponovno je sve dignuo na noge svojom posljednjom izjavom koju je dao za njemački list Die Zeit. Naime, u intervjuu je dao do znanja kako je svećenika sve manje pa je u duhu toga otvoren prema promjenama u kriterijima za obavljanje svećeničke službe.
"Pomanjkanje svećeničkih zvanja postaje sve ozbiljniji problem s kojim se Crkva mora suočiti", prenosi CNN papinu izjavu.
Nadodao je kako bi trebalo produbiti mogućnosti boljeg uključivanja oženjenih muškaraca s provjerenom dubokom vjerom u crkvene službe, a to je posebno potrebno, ističe papa, u područjima gdje se osjeća nedostatak svećenika.
Usto bi trebalo precizirati zadaće koje bi takvi svećenici preuzeli na sebe.
Nadodaje kako ukidanje celibata nije opcija jer smatra kako je nedopustivo u sjemeništa puštati mlade koji nemaju istinsko zvanje.
403 Forbidden
EP RUKOMET