Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
AMERIČKO BOMBARDIRANJE BOLNICE: /

Zbog niza pogrešaka poginulo 30 osoba

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

U zračnom napadu na bolnicu koji se dogodio 3. listopada ubijeno je 30 osoba, a 37 je izlijeđeno. Podsjetimo, prva reakcija Pentagona bila je da je bolnica pogođena slučajno, odnosno da je svrha bombardiranja bila zaštita američkih trupa koje su se našle usred vatre.

"Do bombardiranja je došlo zbog kombinacije raznih čimbenika," citirao je Times neimenovanog visokog dužnosnika Ministarstva obrane koji je otkrio kako istražna datoteka sadrži 3,000 stranica. Rezultati vojne istrage trebali bi biti objavljeni u srijedu.

Prva bomba pala je u 2.10 ujutro, nakon čega je osoblje bolnice telefonom zvalo stožer NATO saveza u Kabulu i vojne dužnosnike u Washingtonu. Međutim, bombe su još gotovo sat vremena zasipavale njihovu bolnicu. Zapovjednik američkih snaga u Afganistanu general John Campbell uputio je ispriku predsjedniku Afganistana Ašrafu Ganiju. Ispričao se i američki predsjednik Barack Obama.

Liječnici bez granica, koji su bombardiranje ocijenili ratnim zločinom i zatražili neovisnu istragu, odbacili su američko pojašnjenje i tvrde da bombardiranje “nažalost nije bila greška”.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike