Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
NISAM OKA SKLOPIO /

Split: Ta divna tropska noć

Split se u noći na petak kuhao na 29 stupnjeva, a u podne je u Kninu izmjereno 35 Celzijevih stupnjeva. Opasno visok indeks UV zračenja.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

ZAGREB -  Splićani su proteklu noć proveli na tropskoj vrućini. U petak, u dva sata ujutro, u gradu pod Marjanom izmjereno je čak 29 Celzijevih stupnjeva. Vrućina ne popušta ni tijekom dana, pa se u Dubrovniku živa već u šest sati ujutro popela na 30 stupnjeva. U podne najtopliji je bio Knin koji se "pržio" na 35 stupnja, a samo stupanj manje izmjereno je u Rijeci, Splitu i Pločama.

Tijekom dana bi temperature mogle narasti i do 40 stupnjeva. Meteorolozi zato upozoravaju da treba što je moguće više izbjegavati boravak na suncu te piti puno tekućine.

Možda i opasnije od vrućine je veoma visoko UV zračenje. Za Hrvatsku je predviđen indeks 9 od mogućih 11. To znači da koža za čak deset minuta boravka na suncu može izgorjeti. Tijekom ovakvih dana znatno se povećava opasnost od štetnih posljedica odnosno od zloćudnih bolesti kože.

U subotu se očekuje prolazno jače naoblačenje s mjestimičnom kišom, grmljavinom i osvježenjem. Glavnina u noći i prijepodne na sjevernom Jadranu, u Gorskom kotaru i Lici, sredinom dana u sjeverozapadnom području, a poslijepodne u Slavoniji i Dalmaciji. Ponegdje će biti jačeg grmljavinskog nevremena. 

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike