Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
PRVA 'EUROPSKA' ALKA /

Sinj ovacijama pozdravio počasnog alkara Antu Gotovinu

U Sinju je u nedjelju održana Alke, kojim završavaju trodnevne 298. alkarske svečanosti, a za slavodobitnika se natjecalo 17 alkara kopljanika.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

SINJ - Uz trkalište je bilo oko 10 tisuća posjetitelja, među kojima i predsjednik RH Ivo Josipović, koji je bio i pokrovitelj Alke, predsjednik Sabora Josip Leko s potpredsjednicima Nenadom Stazićem i Tomislavom Čuljkom te brojnim saborskim zastupnicima, potpredsjednik Vlade Ranko Ostojić i brojni ministri, splitsko-makarski nadbiskup Marin Barišić, vojni ordinarij Juraj Jezerinac i drugi crkveni velikodostojnici, župani i gradonačelnici mnogih gradova, među kojima je i gradonačelnik Zagreba Milan Bandić, te 12 veleposlanika akreditiranih u Hrvatskoj.

Ima tek 29 godina, a već je osvojio svoju treću Alku!

Dobrodošlicu u viteški Sinj okupljenima je poželio vojvoda Ante Vučić, koji je, praćen burnim pljeskom, posebno pozdravio generala Antu Gotovinu, koji je na Alci bio prvi put nakon što je pravomoćnom presudom suda u Haagu oslobođen optužbi za ratni zločin. Generalu Anti Gotovini uručena je i povelja počasnog člana Viteškog alkarskog društva.

Vučić je podsjetio da Hrvatska sutra slavi Dan pobjede, u spomen na 5. kolovoza 1995., kada je u vojno-redarstvenoj operaciji "Oluja" oslobođen najveći dio okupiranih područja Hrvatske.

"S ponosom ćemo se prisjetiti veličanstvene pobjede Hrvatske vojske i zahvaliti svima koji su branili i obranili domovinu Hrvatsku", rekao je Vučić, posvetivši današnju Alku svima koji su kroz povijest dali živote za Hrvatsku.

Prisjetio se i šestorice Hrvata iz BiH koji su u Haagu nepravomoćno osuđeni za udruženi zločinački pothvat te poručio kako "kao narod moramo učiniti sve da sud u Haagu donese pravednu pravomoćnu presudu, jer su oni branili svoj dom u BiH, a time i Hrvatsku".

"Živimo u vremenu krize, kada nije uputno isticati nacionalni identitet, govoriti o tradicionalnim vrijednostima, obitelji i braku", ocijenio je vojvoda Vučić, poručivši kako se Hrvatska iz krize može izvući jedino strpljenjem i poštenim radom, crpeći snagu iz alkarskog nasljeđa te iz hrabrosti i domoljublja hrvatskih branitelja.

Nedjeljnom trčanju Alke prethodile su trke za Baru i Čoju, u kojima su u petak i subotu pobijedili Alen Filipović Grčić i Mladen Vučković.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike