Šibenska rapsodija: Potop Splita na Šubićevcu!

Momčad Ivana Katalinića ima najbolju obranu u HNL-u, Crveni su dosad u cijeloj sezoni primili samo tri pogotka, ali upravo toliko im je zabio Šibenik u utakmici 11. kola hrvatskog prvenstva.

16.10.2010.
20:25

Šibenik. Stadion Šubićevac. Gledatelja: 1.500. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Strijelci: 1:0 - Kartelo (70), 2:0 - Jelić (87), 3:0 - Jelić (89).Dugo je izgledalo da će najčvršća obrana u HNL-u, koja je ove sezone kapitulirala tek triput, izdržati i na Šubićevcu, no u 70. minuti je povratnik Marko Kartelo konačno probio vratara Andriju Vukovića.

U finišu utakmici 28-godišnji šibenski napadač Dražen Jelić je u samo dvije minute dvaput pogodio splitsku mrežu i potvrdio treću pobjedu Šibenčana ove sezone. Split je upisao treći poraz, a u ovoj utakmici je primio isti broj golova koliko u svih prethodnih 10 kola HNL-a. Vinkovci. Stadion Cibalije. Gledatelja: 1.000. Sudac: Goran Proleta (Opuzen). Strijelci: 1:0 - Prgomet (12), 2:0 - Kresinger (75), 3:0 - Bartolović (87).Ivan Pudar ipak nije uspio pokrenuti stvari u sastavu Hrvatskog dragovoljca. Sigećani su u 11. kolu hrvatskog prvenstva gostovali u Vinkovcima i izdržali su netaknute mreže samo 12 minuta. Tada je Prgomet na asistenciju Mladena Bartolovića postigao vodeći gol za Cibaliju.

Domaćini su petu pobjedu sezone potvrdili u zadnjih 15 minuta susreta. Prvo se u strijelce upisao Dino Kresigner, koji je na ubacivanje Čuljka glavom pogodio mrežu Hrvatskog dragovoljca, da bi u 85. minuti Bartolović s vrha šesnaesterca pogotkom okrunio odličnu igru te zabio svoj četvrti gol sezone. Zagreb. Stadionu u Maksimiru. Gledatelja: 200. Sudac: Ivo Krečak (Šibenik). Strijelci: 1:0 - Bule (23), 1:1 - Škvorc (62), 1:2 - Škvorc (78).Unatoč financijskim problemima, nogometaši Varaždina slavili su na gostovanju u Maksimiru kod Lokomotive i probili se u gornji dom HNL-a. Počelo je loše za goste jer je već u 23. minuti iskusni Nino Bule prevario svog čuvara i matirao vratara Krkleca, postigavši četvrti ovosezonski pogodak. Najzaslužniji za veliki preokret Varaždinaca bio je 20-godišnji Dino Škvorc, koji je s dva pogotka u kratkom razdoblju sredio Lokose. Pula. Stadion Veruda. Gledatelja: 2.000. Sudac: Damir Batinić (Osijek).