Show Hrvata koji je režirao pravu dramu!

Član hrvatske mlade reprezentacije Ivan Perišić postao je junak u pobjedi svog Club Bruggea u dvoboju protiv Westerloa.

5.12.2010.
23:55

Iako Brugge ne briljira u prvenstvu ipak se očekivalo kako će puno lakše preskočiti prepreku zvanu Westerlo koji se nalazi na desetoj poziciji u belgijskom prvenstvu. No, krenulo je loše po domaćine koji su već u 10. minuti bili u zaostatku, a strijelac za Westerlo bio je Dekelver.

Međutim, uslijedio je brzi preokret Bruggea, a prvi pogodak postigao je Ivan Perišić (18), a odmah zatim se u strijelce upisao i Odjidja-Ofoe (22).

I kad se smatralo da su stvari sjele na svoje mjesto, uslijedio je novi šok za domaće navijače. Gosti su opet preokrenuli i to u svega dvije minute (Dekelver 29, Annab 31). Ipak i Brugge je zabio još jedan pogodak do odmora, a na 3:3 izjednačio je Dirar (41).

Navijači su u prvih 45 minuta zbilja imali što vidjeti na utakmici, no u nastavku su se stvari ipak malo primirile, točnije, sve do 74. minute kada Perišić svojim drugim golom postavlja konačnih 4:3 na opće oduševljenje na Jan Breydel stadionu.

Podsjetimo, hrvatski prvak Dinamo također je nedavno odigrao dva dvoboja sa Bruggeom, a Modri su nakon 'nule' u Maksimiru, slavili na gostovanju s 2:0. Njima Perišić ipak nije uspio zapapriti kao i Westerlou.

Nogometaši PAOK-a, izravnog konkurenta zagrebačkog Dinama za prolaz u drugu fazu natjecanja u Europskoj ligi, pobijedili su Larissu sa 2:1 u 13. kolu grčkog prvenstva.

Za treće gostujuće i šesto ovosezonsko slavlje PAOK-a zabili su Contreras u 11. i i Athasiadis u 72. minuti. Pobjeda je PAOK barem privremeno vinula na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Podsjećamo, Dinamo će protiv PAOK-a u Maksimiru 15. prosinca tražiti pobjedu za europsko proljeće u Europi. Svaka pobjeda hrvatskom prvaku donosi plasman dalje, budući da nakon pet kola drže treće mjesto skupine D s bodom manje od drugoplasiranog sastava iz Soluna.

Villarreal, koji je u Dinamovoj skupini već potvrdio prolaz u drugi krug Europske lige, na El Madrigalu je pobijedio Sevillu 1:0, a gol oduke zabio je Nilmar u 30. minuti.