Juve se osramotio u Londonu!

Valencia, Standard, Benfica i Fulham prvi su klubovi koji su izborili plasman u četvrtfinale Europske nogometne lige. Pravu havariju doživio je, pak, Juventus, na gostovanju u Engleskoj.

18.3.2010.
23:56

Najveće iznenađenje načinio je Fulham koji je u Londonu pobijedio Juventus 4:1 i nadoknadio dva gola zaostatka iz prve utakmice.

Juve je sjajno otvorio susret i već u drugoj minuti je poveo golom Davida Trezegueta. Činilo se kako će Stara dama rutinski odraditi posao.

Međutim, Fulham je do konca prvog dijela okrenuo rezultat golovima Zamore u 9. i Gerea u 40. minuti, a dodatne probleme Juventusu je zadalo isključenje Cannavara sredinom prvog dijela.

Početkom drugog poluvremena Gera je svojim drugim golom anulirao prednost iz Torina.

Veliko slavlje Englezima donio je Dempsey golom u 82. minuti. Očajnu večer Juventusa upotpunio je Zebina zaradivši isključenje u 89. minuti.

Sjajna utakmica je odigrana i na Weserstadionu gdje su Werder i Valencija odigrali 4:4, a kako je prva utakmica završila 1:1, Španjolci zbog više golova u gostima idu dalje. Gosti su vodili 2:0, 3:1 i 4:3, no Werder se uporno vraćao i na koncu je čak imao sedam minuta za postići pet gol koji bi ga odveo u četvrtfinale. No, nije uspio.

Nakon što je u Ateni slavio 3:1, Standard je u Liegeu pobijedio Panathinaikos 1:0 i tako potvrdio prolaz među osam najboljih. Mario Galinović nije bio u krugu kandidata za vrata grčkog sastava, dok je Ante Rukavina igrao zadnjih 20 minuta.

Benfica je na gostovanju pobijedila Marseille 2:1 i nakon lisabonskih 1:1 ide dalje. Pobjednički gol za portugalski sastav postigao je Alan Kardec u sudačkoj nadoknadi utakmice.

http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/W545VYbhHnKCwmamIK59/mov/1FULHAM - Juventus 4:1 (Zamora 10, Gera 40, 49-11m, Dempsey 82 / Trezeguet 2) - prva utakmica 1:3

Marseille - BENFICA 1:2 (Niang 70 / Pereira 75, Kardec 90) - prva utakmica 1:1

Werder - Valencia 4:4 (Almeida 25, Frings 57-11m, Marin 62, Pizarro 84 / Villa 2,44,65, Mata 14) - prva utakmica 1:1

STANDARD - Panathinaikos 1:0 (Mbokani 45+2) - prva utakmica 3:1