Ružan pad Kostelića u Kranjskoj Gori

Najbolji hrvatski skijaš nije uspio završiti prvu vožnju veleslaloma Svjetskog kupa u Kranjskoj Gori. U jednom zavoju 'zakantala' mu je skija, pad je bio vrlo ružan, ali, srećom, bez posljedica.

29.1.2010.
12:17

Neposredno prije drugog prolaza Kostelić je nezgodno pao i izletio sa staze. Najbolji hrvatski skijaš se nakon pada pridigao, a iz Hrvatskog skijaškog saveza su potvrdili da nije teže ozlijeđen.

Njegov nastup je u ciljnoj ravnini pratila i sestra Janica, kojoj je zastao dah kada je vidjela pad svog brata.

Uoči drugog prolaznog vremena imao je svega 19 stotinki sekunde zaostatka za tada vodećim Norvežaninom Akselom Lundom Svindalom.

Kako Natko Zrnčić Dim ima problema s virozom, priliku je dobio Dalibor Šamšal koji nije uspio dohvatiti drugu vožnju. Zauzeo je skromno 54. mjesto sa 7.82 sekunde zaostatka.

Treći put zaredom pobjednik veleslaloma u Kranjskoj Gori je Amerikanac Ted Ligety, koji je slavio sa 34 stotinke prednosti ispred drugoplasiranog Austrijanca Marcela Hirschera.

Treće mjesto je osvojio Norvežanin Kjetil Jansrud (+0.51), dok je njegov sunarodnjak i vodeći nakon prve vožnje Axel Lund Svindal na kraju osvojio četvrto mjesto (+0.82).

Ivica Kostelić, koji je uoči veleslaloma u Kranjskoj Gori držao četvrto mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa, sada je pao na petu poziciju jer ga je prestigao Svindal.

U subotu je u Kranjskoj Gori na rasporedu još jedan veleslalom, dok se u nedjelju vozi slalom.

1. Ted Ligety (SAD) - 2:22,02 2. Marcel Hirscher (Aut) + 0.34 3. Kjetil Jansrud (Nor) + 0.51 4. Aksel Lund Svindal (Nor) + 0.82 5. Davide Simoncelli (Ita) + 0.98 6. Cyprien Richard (Fra) + 1.04 7. Carlo Janka (Švi) + 1.30 8. Manfred Mölgg (Ita) + 1.59 9. Massimiliano Blardone (Ita) + 1.60 10. Romed Baumann (Aut) + 2.16 11. Benjamin Raich (Aut) + 2.231. Benjamin Raich (Aut) - 927 boda 2. Carlo Janka (Švi) - 865 3. Didier Cuche (Švi) - 746 4. Aksel Lund Svindal (Nor) - 637 5. Ivica Kostelić (Hrv) - 591 6. Ted Ligety (SAD) - 547 7. Silvan Zurbriggen (Švi) - 538 8. Julien Lizeroux (Fra) - 504 9. Marcel Hirscher (Aut) - 495...