Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
DRAMA U CRNOJ GORI /

Rudari minirali ulaz u rudnik

Rudari nikšićkog rudnika postavili eksploziv na ulaz u rudnik i prijete da će ga aktivirati.

VOYO logo
VOYO logo

PODGORICA - Rudari nikšićkog rudnika boksita zatvorili su se u četvrtak u rudniku te postavili eksploziv na ulazu u jamu i prijete da će ga aktivirati. Rudari, njih 72, u rudniku su proveli već dva dana, a ovim  prosvjedom traže isplatu dviju plaća, regresa, otpremnina u skladu s kolektivnim ugovorom i uplatu novca u stambeni fond.

Predstavnik rudara izjavio je kako je zdravstveno stanje u jami teško jer zaštitari ne dopuštaju da im se dostaviti hrana i voda, niti da dođe hitna pomoć.

Iz Uprave rudnika su poručili da će rudarima idućeg tjedna biti isplaćena dugovanja, a da će razmotriti i mogućnost podnošenja krivičnih prijava protiv radnika koji su ušli u jamu Biočki stan.

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike