Ronaldova bomba spasila Mourinha

U prvoj predsezonskoj utakmici pod vodstvom karizmatičnog trenera Real je od Club Americe gubio 1:2, a onda je stvari u svoje ruke uzeo Cristiano Ronaldo.

5.8.2010.
14:22

Dvoboj španjolskog i meksičkog kluba na Candlestick Parku u San Franciscu došlo je pogledati gotovo 50.000 ljudi i imali su što vidjeti. Real je bolju igru u prvom dijelu naplatio pogotkom u 35. minuti nakon sjajne akcije napadačkog reda.

Cristiano Ronaldo je s vrha šesnaesterca odlično proigrao Karima Benzemu, koji je nesebično dodao loptu do Sergija Canalesa. 19-godišnji vezni igrač lakoćom je svladao Ochou i tako zabio prvijenac u dresu Kraljevskog kluba.

Od samog početka drugog poluvremena Club America je krenula u ofenzivnu, što je rezultirao s čak dva pogotka u Realovoj mreži. Prvo je Esqueda u 54. minuti iskoristio grešku suparničke obrane, a samo sedam minuta kasnije i Sanchez je matirao vratara Reala.

Kada se činilo da će Jose Mourinho upisati poraz u svojoj prvoj utakmici na klupi Madriđana, spasio ga je slavni sunarodnjak. Vodstvo Americe trajalo je samo dvije minute kada je Cristiano Ronaldo sjajnom loptom proigrao Gonzala Higuaina, koji je preciznim udarcem izjednačio na 2:2.

Nešto kasnije Higuainu je poništen još jedan pogodak zbog zaleđa, no u 80. minuti Real je ipak stigao do pobjedničkog gola. Na 20-tak metara od suparničkih vrata dosuđen je slobodan udarac za Los Blancose, loptu je namjestio Cristiano Ronaldo i pravom bombom proparao mrežu Americe za konačnih 3:2.