Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Poruka s Twittera /

VIDEO Azovski tenkisti: 'Pokazali smo neprijatelju tko je gospodar na ulicama Mariupolja, poslali smo okupatore u pakao'

Ukrajinska jedinica bori se u Mariupolju i redovito objavljuje snimke. Grad je u potpunosti opkoljen, vode se ulične borbe, spasioci još ne mogu do civila pod ruševinama kazališta

VOYO logo
VOYO logo

"Tijekom bitke na ulicama Mariupolja uništena su četiri tenka i nekoliko jedinica neprijateljskih oklopnih vozila. Azovski tenkisti pokazali su neprijatelju tko je gospodar na ulicama Mariupolja i poslali okupatore u pakao", napisali su to danas u svojoj objavi na Twitteru ukrajinska jedinica Azov.

Tamo se trenutno vode najžešće bitke u Ukrajini. Procjenjuje se da je u gradu ostalo oko 300.000 ljudi koji je odsječen od struje i vode, a prema današnjim procjenama humanitarnih organizacija, grad ima hrane za tri ili četiri dana.

U Mariupolju danima traju ulične borbe, grad je odbio predaju, a ruske snage su ga u potpunosti opkolile. 

Podsjetimo i na to da su ruske snage bombardirale kazalište u kojem su se, prema ukrajinskim dužnosnicima, skrivale tisuće civila, među njima i mnoga djeca. Navodno je pod ruševinama ostalo oko 1000 civila, no spasioci im ne mogu prići jer neprestano traje granatiranje.

Ukrajinska jedinica Azov koja se nalazi u gradu, svakodnevno objavljuje snimke. Tako su jučer objavili video bombardiranja, na kojem se, naveli su, vidi rusko uništavanje tvornice.

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike