Obilna kiša i božićni toplinski udar, koji je uzrokovao topljenje netom napadalog snijega, doveli su do naglog porasta vodostaja dobrog dijela hrvatskih rijeka. Premda su se najveći problemi očekivali s Kupom u Karlovcu, ispalo je da je najviše nastradala Rijeka, u kojoj je dodatni faktor za plavljenje bilo i jugo, s kojim je došla neuobičajeno visoka plima.
Nabujala Rječina potopila je podrumske i nekoliko poslovnih prostora u Ružićevoj ulici, ali najspektakularniji rezultat kišnog nevremena vidio se na stadionu na Kantridi. Na teren je sa svih strana prodrla voda tako da se nogometno igralište praktički pretvorilo u kupalište. Gradski čelnici vjeruju da nedavno postavljeni novi travnjak nije uništen, ali ništa ne mogu tvrditi sa sigurnošću dok se voda ne povuče.
Osim u gradu, Rječina je divljala i u riječkom zaleđu, zbog čega je bilo zatvoreno nekoliko lokalnih prometnica.
Kupa i Sava se polako povlače
Nakon što je na Badnjak Karlovac izbjegao poplavu većih razmjera, Kupa je ponovno počela rasti. U subotu je vodostaj dosegnuo vrhunac od 711 centimetara te se polako počeo spuštati. U gradskoj se okolici voda ipak izlila pa je nekoliko lokalnih cesta također bilo zatvoreno ili jedva prohodno.
Uzvodno od Karlovca, Kupa je poplavila cestu Blaževci-Plemenitaš, u blizini Brod Moravica, na samoj granici sa Slovenijom. Ista se rijeka izlila na širem području Petrinje te je potopila dio ceste Žažina-Mala Gorica.
Manju poplavu uzrokovala je i nabujala Sava kod Zaprešića. U Zagrebu su na snazi bile redovite mjere obrane od poplave, s obzirom da se Sava izlila iz korita, ali nasip je uspješno zaustavio plavljenje glavnog hrvatskog grada.
Potoci u zagrebačkoj okolici, koji su podzemno povezani sa Savom, poplavili su ceste na području Brezovice, Lukavca, Odranskog Obreža, Čeha i Blata.