Povijesni uspjeh Tine Mihelić

Prvi put u povijesti hrvatskog jedrenja jedna je hrvatska jedriličarka pobijedila na regati Svjetskog kupa.

2.4.2010.
18:08

arti-201004020319006Tonči Stipanović je slavio u plovu za odličja klase Laser, no na koncu je osvojio ukupno drugo mjesto. Malo je nedostajalo da Stipanović također bude zlatni kao i Tina Mihelić.

Da je Španjolac Javier Hernandez ušao kroz cilj samo jedno mjesto slabije Stipanović bi bio pobjednik regate, ovako je ostao na dva boda do zlata, sa srebrom oko vrata.

Šime Fantela i Igor Marenić u klasi 470 natjecanje su završili na devetom mjestu, nakon što su u plovu za odličja bili peti.

Unatoč bolesti Ivan Kljaković Gašpić zauzeo je drugo mjesto u klasi Finn. U plovu za odličja bio je šesti.