Veliki obračun Poljske i Rusije ostao je bez odluke (1:1). Rusi su poveli golom Džagojeva, dok je Błaszczykowski izjednačio i donio veliku radost domaćim navijačima.

12.6.2012.
20:32

Veliki navijački neredi između poljskih i ruskih huligana, te razbijene glave u okolici varšavskog stadiona, bile su crna uvertira u obračun ovih nogometnih reprezentacija. Ipak, na terenu je sve proteklo korektno, uz dozvoljenu veliku borbenost obiju momčadi. Na koncu oba izbornika mogu biti zadovoljna remijem. Rusi jer su nakon vodstva u drugom poluvremenu poslije izjednačenja bili više u podređenom položaju, a Poljaci jer su bili u rezultatskom minusu te nisu kažnjeni za brojne promašaje.

http://www.youtube.com/embed/8NOje0UDJiA U prvih 10 minuta Poljaci su zaprijetili u dva navrata, ali je sigurnim intervencijama svoja vrata sačuvao Malafejev. U 11. minuti efektno je volejem s nekih 18 metara malo s desna pokušao Lewandowski, no lopta je otišla malo preko gola, a u 18. minuti opravdano je poništen pogodak Poljaka zbog zaleđa "strijelca" Polanskog. Kako to obično biva, Rusija je s druge strane povela iz prve prave šanse. Slobodan udarac s lijeve strane izveo je Aršavin, a na njegovoj ubačaj na prvoj vratnici odlično je reagirao Džagojev i glavom proslijedio loptu u drugi kut za vodstvo Rusa 1-0 u 37. minuti. Ovim pogotkom 21-godišnji ofenzivni veznjak moskovskog CSKA-a postao je s tri pogotka prvi strijelac natjecanja, a zabio je iz sva tri prva udarca u okvir vratiju. Asistent kod ovog zgoditka Andrej Aršavin sudjelovao je kod pet od zadnjih sedam pogodaka Rusije na velikim natjecanjima. Zabio je jedan i namjestio još četiri. http://videa.hu/flvplayer.swf?v=swVXwkP3ymLyhQC6
szólj hozzá: Poland vs Russia 1:1 Blaszczykowski

Odgovor Poljaka stigao je u nastavku i to preko kapetana Jakuba Blaszczykowskog. Nakon kontre Rusa koju je presjekla poljska obrana uslijedila je re-kontra preko desne strane. Lopta je došla do Blaszczykowskog koji dosta lako prolazi pored Žirkova i potom odmjerenim udarcem izvan kaznenog prostora pogađa uz suprotnu vratnicu za 1-1 u 57. minuti. Do kraja su Poljaci bili nešto dominantniji, ali su obje momčadi propustile finalizirati nekoliko izglednih akcija. Poljaci su uputili 15, a Rusi sedam udaraca na protivnička vrata, a koliko je Malafejev zaslužan za bod svoje reprezentacije govori omjer udaraca u okvir gola od 9:3 u korist Poljske. Situacija u skupini A uoči zadnjeg kola potpuno je otvorena jer sve četiri momčadi imaju izgleda pobjedama izboriti plasman u četvrtfinale. Strijelac i asistent ruske momčadi u remiju s Poljskom 1-1, Alan Džagoev i Andrej Aršavin, složili su se nakon susreta da u Varšavi nije sve išlo prema zamislima ruskih nogometaša. Trenutno najbolji strijelac Eura Alan Džagoev očekivao je da će Rusija protiv Poljske pobjedom osigurati plasman u četvrtfinale. "Trebali smo dobiti tu utakmicu. Naš je naum bio izboriti drugi krug prije zadnjeg kola u skupini, ali stvari se nisu razvijale kako smo zamislili. Sada se moramo pripremiti za Grčku i ostvariti plan do kraja", izjavio je 21-godišnji ofenzivac moskovskog CSKA-a koji je otkrio da kod pogotka Poljacima uopće nije trebao biti na mjestu s kojeg je poentirao. S reprezentativnim kolegom složio se i dodavač kod zgoditka za vodstvo Rusa, Andrej Aršavin. "Igrali smo dosta otvoreno u drugom poluvremenu što je ostavljalo prostora Poljacima da krenu u kontranapade. U nastavku nismo bili pravi. Osjetili smo i umor pa nismo mogli na pravi način odgovoriti na pritisak Poljaka", izjavio je Aršavin.

Junak poljske reprezentacije Jakub Blaszczykowski je kazao:

"Mislim da zaslužujemo pohvale jer smo svi puno uložili u utakmicu. Taktiku postavljenu prije susreta sproveli smo 100%. I dalje smo u turniru, pa s ovim bodom i pobjedom u zadnjem kolu idemo u nokaut-fazu natjecanja".