Pogledajte tko ima najjaču ruku u Zagrebu!

Zagrebački tateki često znaju 'baciti na ruku' kad si popiju koju pivicu, no ovaj o kojem pričamo taj sport shvaća vrlo ozbiljno.

29.4.2010.
10:18

arti-201004050183006Početkom travnja Zagreb je bio središte prvog velikog summita za najjače ljude iz cijele regije - Međunarodnog otvorenog kupa u obaranju ruke 'Tiffany studio', koji je organizirao Hrvatski savez za obaranje ruke.

arti-201004130126006U sjajnom ambijentu pred tristotinjak gledatelja snagu je odmjerilo 115 natjecatelja iz Hrvatske, Srbije, Makedonije, BiH, Slovenije i SAD-a. Znajući glavni razlog održavanja ovog kupa, a to je formiranje reprezentacije, došli su svi trenutno najspremniji obarači kao što su 'prve ruke' Like i Dalmacije - Antonio Mašić i Solinjanin Pjer Ostojić.

arti-201004080690006Međutim, od svih pristunih natjecatelja posebno se istaknuo jedan stari zagrebački laf koji je navratio da vidi i proba kako će mu ići, a na kraju 'pošamarao' duplo mlađe konkurente i postao prvak u kategoriji do 110 kilograma. Radi se o Zagrepčaninu Robertu Ivančiću, koji je pred ulaskom u peto desetljeće uzeo titulu bez izgubljenog meča i impresionirao snagom, ali i pojavom. Naime, on je onaj tip koji u šali kaže: "E dečki, da sam par godina mlađi sve bi vas povaljal' po stolovima!".

A to mu je na kraju i uspjelo u svojoj kategoriji, dok se kao neprikosnovenim bugarskim prvacima u revijalom dijelu natjecanja, mogao samo pokloniti, kao i svi drugi natjecatelji. Naime, nakon službenog dijela turnira, svjetski i europski prvak do 85 kg, Stoyan Golemanov zaredom je oprobao naše šampione iz svih šest kategorija i sve ih pobijedio neviđenom lakoćom.

Dvojac mladića koji Robert Ivančić želi 'ukrotiti' do kraja godine

arti-201003250765006"Nevjerojatno, naš pobjednik u najtežoj kategoriji, čovjek od 140 kilograma Antonio Mašić je jedva pobijedio Bugara u kategoriji do 75. To samo pokazuje koliko je osim snage bitna i jačina zgloba, tehnika, iskustvo. I općenito, bitno je kakva je čovjekova snaga. Puno je lakše srušiti ove napumpane, što se pikaju po teretanama. Ali nemam ja ništa protiv teretane. I ja vježbam, samo nisam zadnjih mjeseci", prenio nam je svoje dojmove nakon turnira čudesno snažni zagrebački tatek Ivančić.

Ispada zapravo da je ovaj rođeni Rudešanin, rodom iz Tomislavgrada, pobijedio bez ikakvih priprema. Međutim, nije baš sasvim zadovoljan. Od turnira je prošlo par tjedana i imao je dovoljno vremena za razmišljanje.

arti-201003180604006"Sad sam bio preslab za ove dečke iz najteže kategorije preko 110 kilograma, ali odlučio sam se posvetiti treninzima. Za sljedeći veliki turnir u rujnu bit ću potpuno spreman, a onda ćemo vidjeti... Tek sada sam shvatio kako sam dominantno pobijedio iako ne znam osnove tehnike obaranja. Mislim da bih mogao u rujnu pobijediti pobjednike svih kategorija i postati apsolutni prvak", zaključio je Ivančić koji se inače bavi ugostiteljstvom, a u finalu svoje kategorije pobijedio je dvostruko mlađeg Sebastiana Mašića.

Inače, na Europsko prvenstvo u Moskvu ide samo najjača ruka Hrvatske, Antonio Mašić, trenutno jedini natjecatelj koji sustavno trenira.