Pogledajte najljepši nogomet svih vremena!

Glavna sportska tema svjetskih a pogotovo španjolskih medija bio je 161. po redu El Clasico u kojem je Barcelona na svom Camp Nou potpuno razbila 'Mourinhov stroj'.

30.11.2010.
11:59

arti-201011290916006Navijačima Barcelone zasigurno će dugo u sjećanju ostati zapamćena pobjeda od 5:0 nad najljućim rivalom iz Madrida. Real je u 161. izdanju El Clasica odigrao slabo, blijedo i previše nervozno. S druge strane, njihovim protivnicima sve je polazilo za nogom. Sličnog mišljenja bila su oba stratega nakon dvoboja.

"Jedna momčad je igrala jako dobro, druga jako loše. Jedna je zaslužila pobjedu, druga poraz", izjavio je Jose Mourinho.

Trener Barcelone zračio je oduševljenjem, no dodaje kako ova utakmica ne rješava prvaka. Ipak, razloga za zadovoljstvo je milijun...

arti-201011300013006"Ponosan sam kako smo odigrali. Ovako savršenu utakmicu teško je ponoviti i zato sada želim malo uživati i proslaviti ovaj uspjeh," rekao je Pep Guardiola svjestan kako nema previše vremena za 'feštu'.

"Prvenstvo još nije gotovo. Bilo bi neozbiljno kada bi sada danima slavili. Do konca sezone ima još mnogo i moramo se vrlo brzo uozbiljiti i spustiti na zemlju", zaključio je strateg Katalonaca.

arti-201011290148006Zanimljivo, prema nekim španjolskim medijima, pogotovo madridskim, jedan od glavnih krivaca za težak poraz Kraljevskog kluba je i sudac Iturralde Gonzalez.

arti-201011290817006Smatraju kako je pogriješio u 40. minuti kada nije svirao jedanaesterac na Ronaldu, a sporan je i treći gol Barçe kojeg je postigao David Villa na dodavanje Lionela Messija.

Možda i jesu u pravu, ali ipak, poraz od 5:0 i onakva igra teško da se ikako može opravdati...