Pogledajte kako je Eduardo spasio Arsenal

West Ham je Topnike držao u šaci sve do 78. minute kada je izjednačio Ramsey, dok je Eduardo spasio svoj klub sedam minuta prije kraja susreta.

3.1.2010.
21:15

arti-201001020113006Vijest dana na Otoku je ispadanje Manchester Uniteda iz FA Cupa jer ga je s 1:0 na njegovom terenu svladao vodeći trećeligaš Leeds United pogotkom Jermainea Beckforda, a slična se sudbina smiješila i Topnicima.

Naime, Arsenal je u 3. kolu FA Cupa gostovao kod West Hama kojeg je u vodstvo doveo Alessandro Diamanti u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

arti-201001030238006Wenger je u nastavku susreta u igru uveo Diabyja i Nasrija, no Topnici su zaostajali sve do 78. minute kada je Ramsey uspio izjednačiti rezultat, a slavlje londonskoj momčadi donio je Eduardo da Silva koji je u 83. minuti prekrasnim golom glavom potpuno preokrenuo susret.

Hrvatski reprezentativac je u igri proveo svih 90 minuta.

U sljedeću fazu natjecanja lako se probio i Chelsea koji je s 5:0 svladao Watford. Golijadu je otvorio Sturridge već u petoj minuti, dok je Eustace deset minuta kasnije autogolom povećao prednost domaćina.

Za 3:0 je zabio Malouda u 22. minuti, na 4:0 je povisio Lampard u 64., dok je Sturridge u 68. postavio konačan rezultat utakmice.

Podsjetimo, Tottenham je u subotu na krilima Nike Kranjčara također preskočio 3. kolo svladavši Peterborough sa 4:0.

Luka Modrić i Kranjčar su prvi put zaigrali zajedno od početka utakmice, a bivši član Portsmoutha je postigao prva dva gola svoje momčadi u 35. i 57. minuti.

Uspješan je bio i Klasnićev Bolton koji je sa 4:0 pobijedio slabašni Lincoln City, a Killer je asistirao Yongu Leeju za drugi gol svoje momčadi u 51. minuti te je šest minuta kasnije napustio teren.

Iz natjecanja je ispao i Kalinićev Blackburn koji je izgubio od Aston Ville s 3:1, a jedini strijelac za goste bio je bivši napadač Hajduka.

Manchester United - Leeds United 0:1 Chelsea - Watford 5:0 Sheffield QPR 1:1 West Ham - Arsenal 1:2 Aston Villa - Blackburn Rovers 3:1 (subota) Reading - Liverpool 1:1 Blackpool - Ipswich Town 1:2 Bolton Wanderers - Lincoln City 4:0 Everton - Carlisle United 3:1 Fulham - Swindon Town 1:0 Huddersfield - West Bromwich Albion 0:2 Leicester City - Swansea City 2:1 Middlesbrough - Manchester City 0:1 Millwall - Derby County 1:1 MK Dons - Burnley 1:2 Nottingham Forest - Birmingham City 0:0 Plymouth Argyle - Newcastle United 0:0 Portsmouth - Coventry City 1:1 Preston North End - Colchester United 7:0 Scunthorpe United - Barnsley 1:0 Sheffield Wednesday - Crystal Palace 1:2 Southampton - Luton Town 1:0 Sunderland - Barrow 3:0 Torquay United - Brighton & Hove Albion 0:1 Tottenham - Peterborough United 4:0 Wigan Athletic - Hull City 4:1