Pogledajte čudesni gol koji je slomio bunker S. Koreje!

Brazil se dugo mučio protiv žilavih sjevernokorejskih nogometaša, a njihov bunker razbio je Maicon vrhunskim pogotkom sa same gol-linije.

16.6.2010.
0:46

Johannesburg. Stadion Ellis Park. Sudac: Viktor Kassai (Mađarska). Strijelci: 1:0 - Maicon (55), 2:0 - Elano (72), 2:1 - Yun Nam (89).

BRAZIL: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Bastos - Elano, G. Silva, Felipe Melo - Kaka, Robinho, Luis Fabiano.

SJEVERNA KOREJA: Myong Guk - Jong Hyok, Chol Jin, Nam Chol, Kwang Chon - In Guk, Jun Il, Yun Nam - Yong Hak, Yong Jo, Tae Se.Sjeverna Koreja se nakon 44 godine vratila na SP i odmah naletjela na jednog od najopasnijih protivnika, a kakvu su čast osjetili njezini reprezentativci najbolje je prikazao Jonk Tae Se, koji je lio suze za vrijeme intoniranja himne svoje države.

arti-201006150831006Peterostruki svjetski prvaci Brazilci su teže od očekivanog ostvarili pobjedu protiv autsajdera koji je u prvom poluvremenu čvrstim blokom pred svojim vratima i velikom količinom trke u potpunosti neutralizirao peterostrukog svjetskog prvaka. Dungina momčad u tom periodu igre nije stvorila niti jednu priliku za pogodak.

Ipak, nakon 10 minuta igre u nastavku Brazil je poveo i to zahvaljujući genijalnosti Maicona koji je iz gotovo mrtvog kuta svladao korejskog vratara Ri Myong Guka.

Korejski vratar krenuo je u presijecanje ubacivanja pred vrata, a Maicon je sjajnom "felšom" uspio provući loptu između vratara i vratnice.

arti-201006150771006Na 2:0 povisio je Elano nakon odličnog dodavanja Robinha, a Korejci su u završnici utakmice postigli lijep pogodak nakon odličnog prodora i udarca Ji Yun Nama.

Nakon 1. kola u ovoj skupini Brazil ima tri boda, Obala Bjelokosti i Portugal po jedan, dok je Sjeverna Koreja bez bodova.

Udarci: 26 - 11 Udarci izvan okvira: 16 - 8 Udarci u okvir: 10 - 3 Korneri: 7 - 3 Zaleđa: 3 - 1 Prekršaji: 9 - 10 Žuti kartoni: 1 - 0 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 63 posto - 37 posto