'Ovo nije debakl jer nismo ni računali na moju pobjedu'

Teniska reprezentacija Hrvatske nakon prvog četvrtfinalnog susreta Svjetske skupine Davis Cupa gubi 1:0 od Srbije jer je Novak Đoković svladao Ivana Ljubičića 7:6 (3), 6:4, 6:1.

9.7.2010.
18:56

Pred polupunom Spaladium Arenom, što je razočaralo mnoge koji od splitske publike već tradicionalno očekuju spektakularno i bučno navijanje, meč je bolje otvorio Đoković . Nakon što je osvojio prvi gem, već u drugom je oduzeo Ljubičićev servis, a potom mirno odservirao za 3:0.

Činilo se kako će drugi tenisač svijeta lako doći do prvog seta, međutim Ljubičić se pribrao, opustio ruku i počeo igrati daleko bolje. Izgubljeni servis je vratio u devetoj igri iskoristivši treću break loptu i set je otišao u tie-break. Nažalost, Ljubičić je već na startu izgubio dva servisa, što je Đoković znalački sačuvao do kraja.

U drugom setu gledali smo izjednačenu igru do rezultata 4:4. Ljubičić je imao jednu break loptu u petom gemu, no nije ju uspio realizirati. Nažalost, u devetoj igri hrvatski tenisač je izgubio servis i Đoković je poveo 5:4, a potom mirno priveo set kraju.

Đoković je već na samom otvaranju trećeg seta imao novu break loptu, no Ljubičić je spasio servis. No, u trećem gemu nije uspio i srpski tanisač je vrlo rano došao do oduzetog servisa. Kada je u petom gemu još jednom oduzeo Ljubičićev servis, priča je bila završena.

"Išao sam na pobjedu i nisam uspio, ali to nije debakl jer ne možemo reći da smo računali na tu pobjedu", izjavio je Ljubičić i dodao kako u ključnim dijelovima meča nije imao samopouzdanja jer u posljednje vrijeme nije imao previše mečeva za razliku od Đokovića koji je nedavno igrao polufinale Wimbledona.

Ljubičić je također izrazio žaljenje što nije dobio jedan od prva dva seta kada se, kako je rekao, kod Đokovića primjećivala nervoza, a potvrdio je kako je za vrijeme meča uzeo jednu tabletu "preventivno radi bolova u leđima".

"Ključna točka moje pobjede je prvi set. Imao sam sreće što taj set nije dobio Ljubičić jer bi u tom slučaju slika mogla biti posve drukčija", rekao je Đoković koji je povike Ubij Srbina i zviždanje tijekom intoniranja srpske himne komentirao pomirljivim tonom:

"Na neke situacije ne možemo utjecati. Važno je da su hrvatski izbornik i hrvatski igrači prema nama bili korektni kao i mi prema njima", rekao je Đoković, dodavši da su hrvatski i srpski tenisači međusobno prijatelji.

Bio je to njihov osmi međusobni susret i šesta pobjeda srpskog tenisača. Ove godine igrali su dva puta - u prvom susretu u Dubaiju slavio je Đole 2:6, 6:4, 6:0, dok je na turniru u Indian Wellsu bio bolji Ljubo 7:5, 6:3.