Naime, Drzavna revizija je u sklopu izvjesca o obavljenoj reviziji proracuna za 2014. objavila i misljenje o privatizaciji Croatia osiguranja. U nalazu se medu ostalim navodi kako odluku o privatizaciji Vlada nije smijela donijeti sama nego joj je za to trebalo i misljenje Sabora.
"Kljucni problem je taj sto je Sabor trebao donijeli odluku, a to se nije dogodilo", objasnio je zastupnik Goran Maric za HRT. Porucuje da bi odluku o prodaji trebalo ukinuti.
Smanjena vrijednost tvrtke
Maric ocekuje reakciju Drzavnog odvjetnistva i Hrvatskog sabora. Kaze da je zanimljivo i to da je neposredno prije same prodaje smanjena vrijednost nekretnina Croatia osiguranja za vise od pola milijarde kuna, od cega se ogradio cak i revizor kojega je CO platila da izvrsi reviziju.
"Croatia osiguranje prodano je za 905 milijuna kuna. Ako bismo usporedivali s vrijednosti jedne druge osiguravateljske tvrtke koja se u to vrijeme bas prodavala, a koja je beznacajna po trzisnom udjelu, i koja je poslovala s gubitkom, a CO nikada nije poslovala s gubitkom, utvrduje se da je 8,5 puta jeftinije prodano Croatia osiguranje od tvrtke koja je u gubicima i koja ima beznacajan udio na trzistu", kaze Maric.
Svi zakazali osim Drzavne revizije
e "Drzavna revizija utvrdila je da je ovaj cin privatizacije bio protuzakonit jer Zakon o pretvorbi kapitala drustava osiguranja i reosiguranja u Republici Hrvatskoj, definira da o nacinu privatizacije drustava osiguranja i reosiguranja iskljucivo odreduje Sabor. U ovom slucaju zakonska procedura nije postovana", kazao je, dodavsi kako su 'ovdje zakazali mnogi, ali srecom nije zakazala Drzavna revizija'.