Nova zvijezda Dinama razgalila Hercegovce!

Nogometaši Dinama pobjednici su 21. memorijalnog turnira Andrija Anković, koji se igrao u petak i subotu u Gabeli kod Čapljine.

22.1.2011.
19:52

arti-201012230480006Igrala se 49. minuta utakmice kada je Beqiraj lijepo primio loptu, zavrnuo do Palića koji je sa desetak metara pogodio desnu stranu mreže vratara Marića. Palićev prvijenac u dresu Dinama razgalio je promrzle BBB-ovce.

arti-201101180488006U prvom poluvremenu više je prigoda uz laganu terensku inicijativu imao Široki Brijeg. Najprije je u 8. minuti priprijetio Mišić, ali njegov je snažan šut obranio opet odlični Kelava. Palić uzvraća u desetoj minuti, ali puca malo preko grede. Kelava se istaknuo i u 20. minuti kada zaustavlja udarac Wagnera.

arti-201101150064006Uz potporu Škripara, Široki Brijeg kreće još agresivnije. Prvo je pokraj gola je šutirao Mišić, da bi dvojac Zakarić – Roskam stvorio novu opasnost pred golom Dinama, no potonji tuče ravno u Kelavu. Premoć Širokobriježana dobro izvedenim ‘slobodnjakom’ s 25 metara prekida Ibanez, ali izvrsno brani Marić. Najbolju priliku u prvom dijelu propušta Wagner koji je sam krenuo prema golu Dinama. Kelava je opet bio brži u odlučujućem trenutku.

arti-201101210780006Dinamo je nakon postignutog pogotka bio nešto bolji. U tom razdoblju vrijedi izdvojiti snažan šut novog pojačanja iz Varaždina, veznjaka Josipa Brezovca iz slobodnog udarca, ali Marić je ponovo bio na visini zadatka.

arti-201101160197006Chago je mogao povećati vodstvo Dinama u 78. nakon dodavanja Sylvestra, ali loše gađa, da bi u 79. mladi Mateo Kovačić promašio priliku utakmice. Neometen je primio loptu, na 12-13 metara, ali je slabo šutirao.

arti-201101180813006Uz veliki pobjednički pehar kojkeg je kapetanu Dinama Ivanu Kelavi uručio pomoćnik načelnika općine Čapljina Željko Bonić, Dinamu su pripala i oba pojedinačna priznanja. Dobili su ih Mario Šitum, koji najviše podsjeća na Andriju Ankovića, igrača u čiju čast se i igra turnir u Gabeli, te posve zasluženo Fatos Beqiraj za najboljeg igrača turnira.