NOGOMET: / Roberto Baggio odveo Inter u Ligu prvaka

Većinu sezone grijao je klupu i razmišljao o odlasku sa San Sira, a onda s dva pogotka u Veroni spasio Lippia i nakon jednogodišnjeg izbivanja vratio Inter u Ligu prvaka

25.5.2000.
1:03

S dva gola u mreži Buffona Roberto Baggio potvrdio je onu o
"sve starijem, a sve boljem vinu". Pobjedom od 3:1 u "majstorici" protiv Parme, Inter se pridružio talijanskim putnicima za Ligu prvaka, Laziu, Juventusu i Milanu. U 35.minuti Baggio je zavrnuo iz slobodnog udarca i skinuo paučinu s Parmine mreže, doveo "plavo-crne" u vodstvo.
U 70.minuti Parmu je na rezultatski početak vratio Mario Stanić. Ušao je kao zamjena u nastavku, nakon udarca iz kuta glavom svladao Peruzzia i smirio Malesania. No već 13 minuta poslije Baggio je s ruba kaznenog prostora pogodio još jednom, postavši junakom dvoboja. Zamorano je u posljednjoj minuti samo potvrdio Interovo slavlje, a Parmu treću godinu zaredom smjestio u Kup UEFA, gdje odlazi s Romom i Fiorentinom.

Nakon velike večeri u Veroni, Roberto Baggio ponovno je udarna vijest. Kraj sezone donio mu je "preporod". Poslije "mršavih" zamjenskih minuta i grijanja "žuljevite" klupe, tek u svibnju zaredali su dvoboji u kojima je počinjao i završavao 90 minuta. Ove sezone za Inter je nastupio u 24 utakmice, no na punu minutažu morao je čekati sve do 30.travnja. U prosincu prošle godine "zlatni repić" iskopao je javno "ratnu sjekiru" s Marcelom Lippiem, odlazak iz Intera nazirao se u svakom njegovom istupu. Mediji su pisali o njegovom transferu u Napoli, ali i o povratku u rodni grad i pristupanju Vicenzi, drugoligašima koji kucaju na vrata Serie A.

No nakon što je u "majstorici" s Parmom spasio "skupu Morattievu igračku", a svoj učinak sezone zaustavio na pet pogodaka, zalasku jedne velike karijere ponovno je dao publicitet koji ona zaslužuje. U svojoj 33.godini najvjerojatnije će se ponijeti kao "uvrijeđeno dijete" i naplatiti maćehinski odnos koji su prema njemu cijele sezone imali Lippi i društvo. Talijanski mediji sumnjaju da će sljedeće sezone biti stanovnik Milana.
Dvoboj u Veroni talijanskoj javnosti, a osobito Dinu Zoffu, donio je još jednu veliku brigu. Nakon velikog iščekivanja na travnjak se vratio Christian Vieri. No i njega očito prati "sindrom Ronaldo". Susret nije završio, igru je napustio držeći se za desno bedro nakon sudara s Buffonom.