Natko bolji od Ivice na spustu u Kvitfjellu

Za razliku od svojeg prijatelja i dvostrukog srebrnog iz Vancouvera, koji je spust u norveškom Kvitfjellu završio tek na 32. mjestu, Natko Zrnčić-Dim je bio 26. i osvojio je novih pet bodova.

6.3.2010.
16:25

Natko Zrnčić-Dim završio je subotnju utrku spusta u norveškom Kvitfjellu na 26. mjestu sa sekundom i 60 stotinki zaostatka za pobjednikom Švicarcem Didierom Cucheom.

Mladom hrvatskom skijašu je ta pozicija donijela novih pet bodova i sada je na 32. mjestu ukupnog poretka Svjetskog kupa sa 199 bodova.

Prdek je ujedno bio i bolji od svog uzora i prijatelja Ivice Kostelića, koji je doskijao do 32. pozicije sa zaostatkom od 1.88 sekunde za najbržim. Do plasmana u TOP 30 dvostrukom osvajaču srebrne medalje iz Vancouvera je nedostajalo samo 17 stotinki.

Pobjednika spusta u Kvitfjellu Didier Cuche je ovim trijumfom osvojio i mali Kristalni globus u ovoj disciplini. Drugi je pred domaćim navijačima bio Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 47 stotinki zaostatka dok je treći Austrijanac Klaus Kroell imao zaostatak od 57 stotinki za Švicarcem.