Kontrola brzine uvijek na istom mjestu i uvijek ima prekršitelja. Opuštanja za volanom nema već godinama, samo su posljedice od lipnja ublažene.
"Mislim da je jako dobro jer ipak iznos koji je polovičan je puno prihvatljiviji ako se plati na licu mjesta nego cijeli iznos pogotovo za nas koji smo svaki dan izloženi prekršajima", kaže Jadranka Pilčić iz Rijeke.
Izmjenama Zakona rasterećuju se i sudovi koji ne primaju gomile prigovora i ulaganja žalbi na prekršaje koji su počinjenji.
"U samoj gradskog vožnji to je nekorištenje sigurnosnog pojasa, uporaba mobitela koji je jedan od najčešćih prekrašaja, nepropisno zaustavljanje, parkiranje, ili nepropuštanje vozača", rekao je Boris Skeledžić, voditelj sigurnosti prometa u PU PGŽ.
Novina je vidljiva i u državnoj blagajni. U prvih devet mjeseci ove godine naplaćeno je 88.535 kazni. Prošle godine u istom razdoblju tek 47.639.
Promjena računanja vremena donosi obvezu vožnje s upaljenim svjetlima. Ako zaboravite na to, slijedi tek opomena. Isto je i u slučaju drugih manjih prekršaja poput kašnjenja s registracijom automobila. U policiji tvrde promjene nisu utjecale na sigurnost prometa.