Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Danas /

Milijarder daje pola bogatstva u dobrotvorne svrhe

Patris Motsepe podržao inicijativu Bila Gejtsa

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Južnoafrički milijarder Patris Motsepe najavio je danas da će dati pola svog bogatstva dobrotvornoj fondaciji, nakon apela bogatih Amerikanaca Bila Gejtsa i Vorena Bafeta.

Patris Motsepe (51) vodi rudarsku kompaniju "Afriken rejnbou minerals“ i osmi je najbogatiji Afrikanac sa imovinom od 2,65 milijardi dolara, naveo je američki časopis "Forbs“.

- Potrebe i izazovi su veliki, a mi se nadamo da će naše donacije ohrabriti druge u Južnoafričkoj Republici, u Africi i drugim državama sa razvijenom ekonomijom da upute donacije i učine svijet boljim - navodi se u saopštenju.

Motsepe je izjavio da je odlučio da da najmanje polovinu sredstava koje je ostvarila njegova porodica kako bi pomogao siromašnim i marginalizivanim Južnoafrikancima.

- Taj novac će biti upotrebljen kako bi se popravila svakodnevica i uslovi života siromašnih, nezaposlenih, žena, mladih i radnika - izjavila je za Radio "702" Motsepeova supruga Presius, prenosi Srna.

Motsepe je prvi Afrikanac koji je odgovorio na kampanju "obećanje davanja" (Giving Pledge) koju su 2010. godine pokrenuli investitor Voren Bafet i osnivač "Majkrosofta" Bil Gejts kako bi podstakli najbogatije da daju donacije.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike