Marin Čilić doživio totalno 'zamračenje'

Najbolji hrvatski tenisač nije se uspio plasirati u polufinale ATP turnira u Dubaiju. Bolji od našega igrača bio je Austrijanac Juergen Melzer sa 7:6 (8), 7:5.

25.2.2010.
15:40

arti-201002230414006Bio je to šesti međusobni dvoboj Čilića i Melzera i druga pobjeda ljevorukog Austrijanca kojom je uzvratio Marinu za poraz u polufinalu zagrebačkog turnira početkom ovog mjeseca.

Čilić je odlično započeo susret, poveo je sa 4:1, te je imao dvije break lopte za vodstvo 5:1 u prvom setu od kojih, nažalost, nije realizirao niti jednu. I tada se sve okrenulo, a Marin je zaigrao kao proteklih godina.

Izgubio dva svoja servis gema zaredom, te je Melzer poveo sa 5:4 i servirao za prvi set. Naš je prvi igrač ipak u sljedećoj igri uspio poravnati na 5:5, a nakon što su oba igrača zadržala svoj početni udarac o pobjedniku prve dionice odlučivao je tie-break koji je također bio vrlo napet.

arti-201002240468006Mladi Međugorac je kod zaostatka 5:6 servisom spasio prvu set loptu, te potom i sam došao do prilike za osvajanje prvoga seta povevši sa 7:6. Melzer je uzvratio servisom kojim je spasio Čilićevu set loptu, te potom realizirao svoju ukupno treću priliku za osvajanje prvoga seta.

arti-201002220381006U drugom setu Čilić je kod rezultata 3:4 uspio izvući 15-40, a Melzer mu je uzvratio kada se izvukao iz jednako neugodne situacije pri rezultatu 5:5. U sljedećoj igri Marina nije služio prvi servis što je Austrijanac iskoristio za jedini break u tom setu kojim je ujedno završio i meč.

"Kod vodstva 4:1 sam počeo brzati, a Melzer je odjednom zaigrao puno bolje. Mislim da je njegova pobjeda sasvim zaslužena", izjavio je marin nakon tek drugog poraza ove godine.