MALI NOGOMET: / Hrvatska bez polufinala

U odlučujućoj utakmici za ulazak među četiri najbolje reprezentacije svijeta, "mali vatreni" nisu uspjeli svladati Portugal.

29.11.2000.
11:26

Hrvatska malonogometna reprezentacija igrat će na svjetskoj smotri za plasman od 5. do 8. mjesta. Oslabljeni za jednog od najvažnijih igrača, Roberta Grdovića, hrvatski hakleri nisu uspjeli svladati izvrsnu reprezentaciju Portugala. A u sinoćnjem susretu s raspoloženim Portugalcima, "malim vatrenima" polufinale je mogla donijeti - isključivo pobjeda.

Već od samog početka bilo je jasno kako će izabranicima Marijana Brnčića imperativ pobjede predstavljati veliki teret. Strah od neuspjeha porasao je, nakon što su Portugalci već u uvodnim minutama čak dvaput uzdrmali vratnicu - naprije je to uspjelo Arnaldu u drugoj, nakon toga Andreu u četvrtoj minuti. Uslijedilo je razdoblje izjednačene igre, tijekom kojega su hrvatski reprezentativci više imali loptu "u nogama". Međutim, to nije bilo dovoljno da se ugrozi protivnički vratar Nana. U 9. minuti Eklić je pokušao iz slobodnog udarca, minutu poslije i iz igre, no Nana se nije dao iznenaditi. S druge strane, u 15. minuti Nelito je još jedanput pogodio vratnicu, dok je vratar Butigan, nekoliko minuta poslije, spriječio siguran pogodak - s 5 metara pucao je raspoloženi Andre. Uz još nekoliko prilika hrvatskih reprezentativaca, poput onih Tomičića, Alebića, Delponta i, naposlijetku Dervišagića, na odmor se otišlo uz nepopularnih 0:0.

Početak drugoga poluvremena podsjetio je na početak utakmice, samo što su, na žalost hrvatskih navijača, Portugalci ovoga puta bili - znatno učinkovitiji. Nakon dvije pogreške hrvatskih reprezentativaca, uslijedile su dvije ubojite "kontre" Portugalaca - prvu je u 23. minuti iskoristio Arnaldo, da bi samo minutu poslije Andre povećao na 2:0. Veći šok od ovog teško je bilo i zamisliti...

Ipak, igrači Marijana Brnčića nisu se predavali. Nastavak drugoga dijela donio je pravu opsadu portugalskih vrata, no do prave prilike nije bilo lako stići. Portugalska obrana djelovala je prečvrsto, a vremena je bilo sve manje. Ipak, u 37. minuti, Goran Eklić prekrasnim je volejom smanjio na 2:1. Do kraja, pokušali su "mali vatreni" i s pet igrača u polju, no igra bez vratara Butigana donijela je tek - novi portugalski pogodak. Strijelac je, ponovno iz protunapada, bio Majo u 39. minuti...