KRAJ: / Poker u češkoj mreži, Iličević zabio s 50 metara!

Vatreni će svoj prvi nastup u 2011. imati protiv Češke na novom stadionu u Puli.

9.2.2011.
15:53

Pula. Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 9.000. Suci: Daniele Orsato, Tonolini, Di Fiore (svi Italija). Strijelac: 1:0 - Eduardo (10), 2:0 - Kalinić (13), 2:1 - Sivok (20), 2:2 - Rosicky (45), 3:2 - Kalinić (61), 4:2 - Iličević (75).

HRVATSKA (4-2-3-1): Runje - Srna, Ćorluka, Šimunić, Pranjić - Vukojević, Rakitić - Iličević, Eduardo, Kranjčar - Kalinić.

ČEŠKA (4-2-3-1): Čech - Sivok, Hubnik, Pospech, Kadlec - Polak, Hubschman - Rosicky, Plašil, Petržela - Rezek. Kraj utakmice! Pobjeda Hrvatske 4:2!

DRUGO POLUVRIJEME90+3' - Jelavić je u posljednjim sekundama imao priliku za peti pogodak Vatrenih, no Cech je ipak izašao kao pobjednik u tom dvoboju i sačuvao Češku od još većeg poraza.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

90' - Limbersky je opasno tukao s 20-ak metara, prošlo je to malo pokraj vratnice.

87' - Nekoliko sjajnih poteza hrvatskih reprezentativaca, a posebno Nike Kranjčara. Publika je to nagradila velikim pljeskom i ovacijama.

82' - Iličević izlazi, a umjesto njega priliku je dobio Vrsaljko. Šimi je to prvi nastup za Vatrene.

75' - Kakav gol mladog Ive Iličevića! Češki golman ohrabrio se i istrčao po jednu loptu daleko od svojih vrata, uspio ju osvojiti, ali samo na kratko. Bubamara se na kraju odbila do Iličevića koji je iz prve gotovo s centra prebacio slavnog Cecha.

70' - Imali su Česi sjajnu prigodu za 3:3, ali Štajner je sa sedam, osam metara promašio cijelu loptu.

63' - Kalinić je odmah nakon pogotka izašao iz igre, a umjesto njega priliku je dobio Jelavić.

62' - Dujmović je zaradio prvu javnu opomenu kod Vatrenih.

61' - Gol za Hrvatsku! Dujmović je sjajnom dubinskom loptom izbacio Kalinića u stopostotnu šansu, a napadač Blackburna odličnim udarcem u rašlje još jedanput vara nemoćnog Cecha.

59' - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Kadlec.

57' - Nekoliko pokušaja Vatrenih, ali svaki naš napad lomi se na 30-ak metara od čeških vrata.

47' - Odmah panika pred našim vratima. Tri puta su Česi bili u prilici za novi gol, no zahavaljući Runji i malo sreće ostaje 2:2. Obrana nam izgleda katastrofalno.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Slaven Bilić je u svlačionici ostavio četvoricu igrača, a ušli su Petrić, Dujmović, Lovren i Strinić.

Kraj prvog poluvremena. Nakon što smo odlično otvorili utakmicu s dva pogotka, Češka je zagospodarila terenom i posve zasluženo do odmora poništila vodstvo koje su Hrvatskoj donijeli Eduardo i Kalinić. Prvih 15-ak minuta odigrali smo vrlo dobro, sve ostalo je bilo za zaborav. Česi su u tih pola sata bili vidno bolja momčad na terenu.

PRVO POLUVRIJEME45' - U posljednjim sekundama prvog dijela Češka je poravnala na 2:2. Prošao je desnom stranom Petržela, ubacio za Rosickog koji iz prve pogađa s 10-ak metara za potpuni povratak gostiju.

43' - Tukao je Eduardo s 20-ak metara iz slobodnjaka - nije to bilo loše, ali ipak je otišlo malo pokraj vratnice.

39' - Srna je pao u kaznenom prostoru gostiju, tražio jedanaesterac, ali ga nije dobio.

32' - Veliki kiks Vedrana Runje, no srećom, lopta ipak nije završila u mreži Vatrenih. Promašio je Runje loptu koju mu je vratio Srna, a bubamara je prošla tik uz vratnicu.

30' - Gosti su sve opasniji. Dobro se probio Pospech i tukao sa vrha 16-erca, no Runje je to krajnim naporom ipak zaustavio.

27' - Primirila se malo utakmica nakon ludih deset minuta u kojima su pala tri pogotka. Česi i dalje imaju više loptu u nogama.

20' - Vraćaju se Česi, na isti način kako je Hrvatska zabila drugi gol. Nakon centaršuta Plašila najviši u našem petercu bio je Sivok i s pet metara glavom pogodio za 2:1. Runje je to umalo zaustavio, ali bubamara je ipak zamalo prešla crtu.

13' - Početak iz snova - Hrvatska već ima 2:0! Ubacio je Srna, a Kalinić sjajno glavom pogodio za novo slavlje na Aldo Drosini. Bio je to odličan skok u petercu napadača engleskog Blackburna.

10' - Gol za Hrvatsku! Kranjčar je osvojio loptu na 30-ak metara, izbacio dvojicu protivničkih igrača, te prekrasno podvalio za Eduarda koji kroz noge Cechu pogađa za 1:0! Česi su mahali sucu da je zaleđe, ali talijanski sudac pokazao je na centar.

7' - Blaga terenska inicijativa gostiju, no za sada još nismo vidjeli niti jedan ozbiljniji pokušaj u početnim minutama.

5' - Česi su u svom prvom napadu zaprijetili, no srećom Petržela je na vrijene blokiran.

1' - Počela je utakmica, sjajan je ambijent na stadionu Aldo Drosina. Sretno Vatreni!

NAJAVAarti-201102080752006Reprezentacije Hrvatske i Češke će prijateljskom utakmicom u Puli (17.45) otvoriti novi, odavno rasprodani stadion Aldo Drosina na kojem će desetak tisuća navijača pozdraviti jednu drukčiju momčad u 'kockastim' dresovima.

arti-201102070837006Bilićevi izabranici će protiv Češke zaigrati u šarenom sastavu za koji je teško predvidjeti kako će odigrati, no s obzirom na nove ideje hrvatskog izbornika, bit će zanimljivo.

Utakmici se posebno veseli i Eduardo da Silva, koji je pripreme sa svojim Šahtarom odrađivao u Dubaiju i Španjolskoj.

arti-201102010423006"Dobro se osjećam, nemam problema s ozljedama. Na početku priprema malo me peckalo u peti, ali to je normalno zbog prelaska iz hladnijih u toplije krajeve. Dobro sam se odmorio u Brazilu i sada je sve u najboljem redu. Čak mi je u Brazilu nakon desetak dana postalo dosadno".

"Ova utakmice će mi jako dobro doći da vidim u kakvoj sam formi jer nas za tjedan dana u Ligi prvaka očekuje susret protiv Rome. Nadam se da nećemo razočarati navijače i da ćemo pobijediti jednu doista jaku reprezentaciju kakva je Češka", izjavio je za Gol.hr reprezentativni napadač koji je posljednji pogodak za Hrvatsku zabio 14. studenog u Vinkovcima protiv Lihtenštajna:

"Naravno da bih volio zabiti, ali najvažnije je da pobijedimo. Budem li pridonio pobjedi svojim pogotkom, nitko sretniji od mene", kaže Eduardo.

Runje - Srna, Ćorluka, Šimunić, Pranjić - Vukojević, Rakitić - Iličević, Eduardo, Kranjčar - Kalinić (Petrić).

Rinaldo Drosina, po kojem je stadion u Puli dobio ime, svojevrsni je otac nogometa u tom istarskom gradu, nogometaš i trener, a 1992. godine pomoćnik Sergiju Scoriji kada je Istra ušla u elitni razred hrvatskog nogometa.

Nogometnu karijeru je započeo u pulskom klubu Proleter (kasnije prozvan NK Pula), a igrao je i za Uljanik, te zagrebačku Lokomotivu s kojom je izborio nastup u Prvoj Jugoslavenskoj nogometnoj ligi. Pred kraj karijere vraća se u Pulu, te igra za nogometni klub NK Istra, koji je nastao spajanjem NK Pule i Uljanika.

Drosina je preminuo 17. veljače 2000. u Puli, u dobi od 68 godina.

Njegov sin Elio će biti na tribinama, a početni udarac izvest će najstariji nogometaš u Puli, 88-godišnji Tulio Peričin, koji će dodati loptu desetogodišnjem Toniju Daliji.

Stadion je rasprodan, otvara se u 15.45, a spektakl počinje u 17.45.