KRAJ: / Srbija na koljenima, Gana slavi Gyana!

Nakon što je Slovenija pobjedom otvorila SP, još jedna momčad s Balkana pokušat će ostvariti isto.

13.6.2010.
17:55

Skupina D Pretorija. Stadion Loftus Versfeld. Sudac: Hector Baldassi (Argentina). Strijelac: 0:1 - Gyan (84-11m) Crveni karton: Luković (74). SRBIJA: Stojković - Kolarov, Vidić, Luković, Ivanović - Jovanović (Subotić, 76), Milijaš (Kuzmanović, 62), Stanković, Krasić - Pantelić, Žigić (Lazović, 69). GANA: Kingson - Sarpei, Mensah, Vorsah, Pantsil - Annan, Boateng (Addy, 90+1) - Ayew, Asamoah (Appiah, 73), Tagoe - Gyan (Owusu Abeyie, 90+3). Statistika utakmice: Udarci: 10 - 14 U okvir: 2 - 3 Korneri: 4 - 4 Prekršaji: 10 - 15 Posjed lopte (%): 52 - 48 Kraj utakmice! Nakon realtivno nezanimljivih sat vremena utakmice - susret je na kraju ušao u infarktnu završnicu. Najprije je pocrvenio Luković, da bi zatim Srbi s igračem manje imali tri dobre prilike. U 84. minuti Kuzmanović je skrivio 11-erac, a Gyan pogodio s bijele točke. Ganski napadač, također je pogodio i dvije vratnice u posljednjih pola sata.

DRUGO POLUVRIJEME90+3' - Ganci rade posljednje dvije izmjene u samom finišu. Ušli su Addy i Owusu Abeyie, a izašli Boateng i Gyan.

90+2' - Nova mat-pozicija za Gyana, no udarac ganskog napadača završio je na vratnici!

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

89' - Kuzmanović na jednoj strani i Tagoe na drugoj, imali su dobre prilike, no obojica nisu pogodili okvir gola. Tagoe je požutio radi prigovora.

84' - Jedanaesterac je skrivo Kuzmanović koji je igrao rukom u 16-ercu zbog čega je dobio i žuti karton. Najstrožu kaznu u vodstvo je sigurno pretvorio Gyan.

79' - Sjajna prilika za Srbiju s igračem manje. Dobro je tukao Krasić, no Kingson je odlično obranio i spasio svoja vrata. U nastavku akcije tukao je i Vidić - preko gola.

76' - Posljednja zamjena kod Srbije. Subotić je na terenu umjesto Jovanovića. U međuvremenu je i Gana obavila izmjenu. Appiah je zamijenio Asamoaha.

74' - Luković je zbog povlačenja za dres, zaradio drugi žuti karton, odnosno isključenje. Ganci u posljednjih 15-ak minuta imaju igrača više.

69' - Nova promjena u sastavu Srbije. U igru je ušao Lazović, a teren napustio Žigić.

62' - Prva izmjena na utakmici. Kuzmanović je na terenu umjesto Milijaša.

61' - Najbolja prilika za Gance. Gyan je pucao glavom, no njegov udarac odbio se od vratnice! Pokušao je odmah zatim i Tagoe, no nije pogodio okvir vrata.

59' - Opasno je bilo na drugoj strani, no ispred Žigića spasio je Vorsah.

57' - Opet je Ayew zaprijetio Stojkoviću, no nije pogodio okvir gola.

54' - Odlična prilika za Ganu. U prilici je bio Ayew, no tukao je glavom malo pokraj srpskih vrata. Luković je drugi opomenuti igrač u reprezentaciji Srbije.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nadamo se nešto boljem nogometu. Oba izbornika odlučili su na teren poslati iste sastave kao u prvom dijelu.

Kraj lošeg prvog poluvremena. Prvih 20 minuta igralo se solidno, Gana je imala inicijativu i nekoliko prilika pred vratima Stojkovića - no, pogodak nismo vidjeli. Kako se poluvrijeme bližilo kraju igra je bila sve lošija i lošija.

PRVO POLUVRIJEME45+1' - Jednu minuta sudačke nadoknade.

36' - Stanković tuče iz daljine - ravno u Kingsona.

35' - Sada su i Ganci malo popustili, no još uvijek su bolji takmac od Srbije, koja rijetko dolazi u prilike.

29' - Pokušaj Kolarova s 25 metara iz slobodnjaka, dobar pokušaj, ali ipak nedovoljno precizan.

27' - Dobra kombinacija Srbije iz prekida i odlična lopta za Pantelića, no nije uspio primiriti loptu i prilika odlazi u nepovrat. Prvi opomenuti igrač kod Gane je Vorsah.

21' - Još jedna neugodnost pred vratima Srba, no Stojković je uz malu nesigurnost ipak primirio loptu.

19' - Gana je u uvodnim minutama bolja momčad. Novi pokušaj Mensaha nakon prekida, no udarac odlazi pokraj vrata. Žigić je zaradio prvi karton tbog prekršaja.

15' - Opasno je pred srpskim vratima. Oštar centaršut Asamoaha - spašava Žigić.

10' - Još nema prilike Srbije, tek jedna akcija iz prekida koja je završila slabim centaršutom u peterac Gane.

4' - Nova prijetnja Afrikanaca, no Gyanov slobodnjak završio je iznad grede.

2' - Prvi pokušaj Gane, tukao je Annan iz velike daljine - nije bilo opasnosti po srpskog vratara.

1' - Počela je utakmica u Pretoriji. Na stadionu je nešto više od 30.000 navijača.

Završene su prve utakmice u tri skupine na SP-u, a četvrtu, grupu D, otvorit će Srbija i Gana. Utakmica je to u kojoj su sva tri ishoda moguća.

arti-201006090732006Obje momčadi imaju vrlo jake sastave i igrače koji igraju u najjačim europskim klubovima. Ovaj meč, također bi i mogao biti presudan u borbi za prolaz u osminu finala, ako uzmemo u obzir da je Njemačka ipak prvi favorit skupine D.