KRAJ: / Sjajni Niko Kranjčar proslavio i Kalinića!

Hrvatska reprezentacija u Maksimiru igra kvalifikacijsku utakmicu za EURO 2012. protiv Malte.

17.11.2010.
19:27

HRVATSKA: Runje - Srna, Ćorluka, Schildenfeld, Pranjić - Dujmović, Modrić, Kranjčar, Rakitić (od 69. Iličević) - Petrić (od 60. Kalinić), Eduardo (od 78. Mandžukić);

MALTA: Hogg, Caruana, Bajada, Sciberras, Hutchinson, Grima, Briffa, Mifsud, Bogdanovic, Schembri (od 70. Fenech), Pace

Strijelci: 1:0 - Kranjčar (18), 2:0 - Kranjčar (42), 3:0 - Kalinić (81) Utakmica je gotova! Niko Kranjčar i Nikola Kalinić su osigurali pobjedu od 3:0 te tako vratili Hrvatsku na prvo mjesto skupine F s dva boda više od Grčke, dok je Slaven Bilić ušao u povijest kao prvi izbornik koji je kalendarsku godinu odradio bez poraza.

81' - Kalinić zabio svoj prvi gol za seniorsku reprezentaciju Hrvatske nakon sjajnog ubačaja Kranjčara s ruba šesnaesterca.

79' - Kalinić je dobro primio jednu dugu loptu, no onda otišao previše ulijevo i pucao iznad gola

78' - Eduarda da Silvu je zamijenio Mario Mandžukić

74' - Srna dobio opomenu zbog oštrog starta

70' - I Maltežani mijenjaju. U igri je Fenech umjesto Schembrija

69' - Iličević je na terenu zamijenio Rakitića

66' - Srna ubacio s desne strane, no Grima ipak na drugoj vratnici ispred Kalinića izbacio loptu u korner

62' - Caruana je u šesnaestercu dva puta povlačio Kalinića, međutim sudac se nije oglasio

60' - Bilić je iz igre izvadio Petrića i uveo Kalinića

56' - Srna glavom pronašao Eduarda, no lopta je ipak bila prebrza za napadača hrvatske reprezentacije

50' - Modrić odlično oduzeo loptu, povukao prema golu i na lijevoj strani pronašao Rakitića koji nije na vrijeme stigao do nje. Pokušao ju je ubacivanjem vratiti u peterac, ali bezuspješno

45' - Odmah na početku nastavka najopasniji igrač Malte Mifsud je pucao prema Runjinim vratima, a lopta je prohujala tik iznad vratnice

Počelo je drugo poluvrijeme!

Završilo je prvo poluvrijeme u Maksimiru. Niko Kranjčar, iako ne igra u svom klubu, ponovno sjaji u reprezentaciji. Nakon što je zabio dva gola Izraelu i tako osigurao pobjedu, bio je čovjek odluke i pogotkom u prijateljskom susretu s Norveškom (2:1), a sada je u prvih 45 minuta dva puta bio strijelac i olakšao put prema novom slavlju.

42'Eduardo je Kranjčaru namjestio šut na vrhu šesnaesterca, a veznjak Tottenhama pogodio za 2:0!

37' - Srna u prodoru odigrao dobar dupli pas s Petrićem, no loptu je primirio rukom te je sudac opravdano prekinuo vrlo obećavajuću akciju

31' - Sjajan prolaz Modrića koji je prošao dva protivnička igrača i s dvadesetak metara pogodio stativu!

24' - Sjajna šansa za Hrvatsku. Srna je nabacio s desne strane, no Eduardo u padu nije uspio dobro zahvatiti loptu na pet metara i poentirati

18' - Kranjčar doveo Hrvatsku u vodstvo! Sam je ukrao loptu na 30 metara, povukao prema golu i zabio u suprotan kut!

16' - Teški su uvjeti za igru, no Hrvatska ne posustaje. Pokušao je Modrić zaprijetiti iz daljine zaprijetiti, no bez uspjeha

8' - Gosti su prvi put zaprijetili. Briffa je pucao s 30 metara iz slobodnog udarca, no ipak daleko od gola

6' - Teren je težak i natopljen vodom, no Hrvatska napada svim silama. Rakitić je u šestoj minuti izveo korner, Kranjčar iz prve pucao, no malteški golman je spreman

1' - Odmah na početku utakmice Srna je ubacio s desnog krila, no Modrić je za malo zakasnio na drugoj vratnici

Utakmica je počela!

NAJAVA Hrvatska je dosad igrala četiri puta protiv Malte i upisala tri pobjede i jedan remi.

Bilićevi momci bi u slučaju pobjede osvojili važna tri boda, ali bi i uspjeli ostati neporaženi u ovoj kalendarskoj godini.

arti-201011170482006Iako su navijači u utorak razgrabili ulaznice za utakmicu na kojoj se obilježava i 20. obljetnica prvog susreta hrvatske reprezentacije protiv SAD-a, kišno vrijeme u Maksimir je privuklo tek nešto više od pet tisuća gledatelja.