KRAJ: /

Puyol odveo Španjolce u finale, Njemačka u suzama!

Nakon što je Nizozemska izborila finale SP-a u Južnoj Africi, večeras ćemo saznati tko će se s Tulipanima boriti za krunu svjetskog prvaka.

7.7.2010.
22:24

Durban. Stadion Moses Mabhida. Sudac: Viktor Kassai (Mađarska). Strijelac: 0:1 - Puyol (73). NJEMAČKA (4-3-2-1): Neuer - Boateng (Jansen, 52), Mertesacker, Friedrich, Lahm - Khedira (Gomez, 81), Schweinsteiger, Trochowski (Kroos, 62)- Podolski, Ozil - Klose. ŠPANJOLSKA (4-2-3-1): Casillas - Capdevila, Puyol, Pique, Ramos - Alonso (Marchena, 90+3), Sergio - Pedro (Silva, 85), Xavi, Iniesta - Villa (Torres, 81).Kraj utakmice! Španjolska se posve zasluženo plasirala u finale. Nijemci nisu prikazali igru iz prijašnjih utakmica i s Urugvajem će se boriti za treće mjesto.

DRUGO POLUVRIJEME90+3' - Taktička izmjena kod Španjolaca. Ušao je Marchena umjesto Alonsa.

90' - Tri minute sudačke nadoknade - tri minute nade za Njemačku.

85' - Nova izmjena kod Španjolaca. Izlazi Pedro, a umjesto njega na terenu je Silva.

82' - Meč lopta za Furiju. Pedro i Torres išli su 2 na 1 prema njemačkim vratima no umjesto 2:0, Pedro je bio sebičan i izgubio loptu. Torres je čučao sam k'o duh u izglednoj poziciji no nije dobio loptu.

81' - Njemačka baca sve karte u napad. Gomez je ušao umjesto Khedire. Na drugoj strani ušao je Torres umjesto Ville.

73' - Gol za Španjolsku!Xavi je ubacio iz kornera, a Puyol majstorski glavom pogodio za vodstvo Furije! 13 udaraca trebalo je Španjolcima da probiju njemačku obranu.

69' - U jeku španjolskih napada umalo je povela - Njemačka. Podolski je probio lijevu stranu i centrirao za Kroosa, koji neometan tuče u bliži kut s desetak metara - Casillas je krajnim naporom zaustavio opasan udarac.

62' - Nova promjena u njemačkom sastavu. Ušao je Kroos umjesto Trochowskog.

61' - Klose je bio u dobroj pozicij, no nije dobro zahvatio loptu i tukao je visoko preko gola.

58' - Kakva panika pred vratima Nijemaca. Španjolci su zbili Elf u šesnaesterac i u tri navrata zaprijetili. Najopasnije je tukao Pedro kojem je Neuer krajnim naporom obranio udarac. Trenutak kasnije Villa je zakasnio na centaršut Inieste. Španjolcima je ovo bio 11. udarac naspram tek dva njemačka pokušaja.

55' - Svoj udarac je isprobao i Villa, no ni on nije uspio pogoditi okvire njemačkih vrata. Slika je gotovo ista kao i u prvih 45 minuta - Španjolska je bolja momčad.

52' - Prva izmjena na utakmici. Boateng je izašao iz igre, a umjesto njega ušao je Jansen.

50' - Španjolci su bolje krenuli i u nastavku. Dva pokušaja Alonsa, od kojih je drugi bio vrlo opasan. Tukao je veznjak Furije oštro s 20-ak metara - lopta je prohujala pored vratnice.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Durbanu. Nema izmjena u sastavima obje reprezentacije.

Kraj prvog poluvremena. Španjolci su bolja momčad od Nijemaca, koji su u 45 minuta tek jedanput iz daljine zaprijetili Casillasu. Furija je pak imala nekoliko vrlo dobrih prilika za pogodak, a posebice onu Ville iz šeste minute kada je sam izašao pred Neuera.

PRVO POLUVRIJEME45' - Sumnjiva situacija u španjolskom 16-ercu, pao je Ozil, no mađarski sudac nije se odlučio pokazati na bijelu točku.

43' - Ništa se značajno nije dogodilo u posljednjih desetak minuta. Obje momčadi kao da jedva čekaju kraj prvog dijela.

32' - Prvi njemački udarac prema golu na utakmici. Iz daljine je dobro tukao Trochowski, a u korner odbio Casillas.

28' - Nevjerojatno. Nakon gotovo pola sata igre napravljen je tek prvi prekršaj na utakmici. Skrivio ga je Ramos. Njemačka igra i dalje izgleda potpuno bezidejno. Elf nije stvorio ni jednu priliku pred Casillasom.

19' - I dalje prijete Španjolci. Novu prigodu imao je Ramos, no s 20-ak metara iskosa tukao je preko gola. Furija trenutno ima visok posjed lopte u nogama - čak 66 posto.

14' - Furija je bolje otvorila susret. Nova prilika pred vratima Neuera, no udarac glavom Puyola otišao je preko gola.

6' - Prva velika šansa za Španjolsku! David Villa pobjegao je svojim čuvarima i izašao sam pred gol Nijemaca, no odlično je reagirao Neuer i hrabro ušao u blok napadaču Furije!

5' - Utakmica je nakratko prekinuta jer je jedan navijač upao na travnjak. Zaštitari su ga vrlo brzo sklonili s terena.

1' - Počeo je veliki spektakl u Durbanu pred ispunjenim tribinama stadiona Moses Mabhida.

NAJAVA O dvoboju Njemačke i Španjolske priča se već danima, praktički od trenutka kada su obje momčadi izborile nastup u poluzavršnici SP-a.

arti-201007060387006Nijemci se iz utakmice u utakmicu dižu. Najprije su u osmini finala pregazili Englesku s 4:1, da bi u četvrtfinalu još gore prošla Maradonina Argentina (4:0). S druge strane Španjolci su dva puta s minimalnih 1:0 eliminirali svoje protivnike (Portugal i Paragvaj).

Elf će večeras nastupiti bez kartoniranog Müllera, što će biti strašan hendikep za momčad Joachima Löwa. Furija će pak započeti susret bez Fernanda Torresa, koji je preselio na klupu zbog loših predstava i slabe forme.

Bit će ovo repriza finala EP-a od prije dvije godine. Podsjećamo, tada su trofej podigli Španjolci. Hoće li im ovog puta sreća okrenuti leđa ili će pak slavna hobotnica Paul, koja je pet puta u nizu točno prognozirala ishod njemačkih utakmica, pogoditi i pobjedu Španjolske - preostaje nam za vidjeti.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT