KRAJ: / Messija neće pa neće, ali zato je zabio 'čiča' Palermo!

Argentina je već osigurala prolazak dalje, pa je Maradona za susret s Grčkom odlučio odmoriti čak sedmoricu standardnih prvotimaca, ne i Messija.

22.6.2010.
22:30

Polokwane. Stadion Peter Mokaba. Sudac: Ravshan Irmatov (Uzbekistan). Strijelci: 0:1 - Demichelis (77), 0:2 - Palermo (89).

GRČKA: Tzorvas - Kyrgiakos, Vyntra, Papadopoulos, Torosidis - Tziolis, Sokratis, Moras, Karagounis, Katsouranis - Samaras.

ARGENTINA: Romero - Otamendi, Burdisso, Demichelis, C. Rodriguez - Veron, Bolatti, M. Rodriguez - Messi, Agüero, Milito. Udarci: 7 - 22 Udarci izvan okvira: 4 - 10 Udarci u okvir: 3 - 12 Korneri: 1 - 10 Zaleđa: 0 - 2 Prekršaji: 15 - 8 Žuti kartoni: 1 - 1 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 33 posto - 67 posto 89' - GOL!!! Vrhunska akcija Argentinaca s Messijem u glavnoj ulozi. Najbolji nogometaš današnjice opet je pucao, ali mu je Tzorvas skinuo udarac. Lopta se odbila do 37-godišnjeg Martina Palerma koji je lakoćom pogodio mrežu.

86' - Messija neće pa neće! Najmlađi kapetan Argentine u povijesti je nakon prodora opalio ljevicom, ali lopta se od stative odbila prema polju.

80' - posljednja promjena kod Argentine, ušao je legendarni napadač Boce Juniorsa Martin Palermo, a izašao je Milito.

77' - GOL!!! pao je grčki bunker. Iz kornera je ubacio Di Maria, Demichelis je prvo pucao glavom, no lopta se odbila od leđa njegov suigrača Milita i opet pala na nogu Bayernovog stoper. Tada je Demichelis ljevicom zakucao loptu u grčku mrežu. Durban. Gradski stadion. Sudac: Olegario Benquerenca (Portugal). Strijelci: 1:0 - Uche (12), 1:1 - Jung Soo (38), 1:2 - Chu Young (49), 2:2 - Yakubu (69-11m).

NIGERIJA: Enyeama - Odiah, Yobo, Shittu, Afolabi - Ayila, Etuhu - Obasi, Kanu, Uche - Yakubu.

JUŽNA KOREJA: Sung Ryong - Duri, Yong Hyung, Jung Soo, Young Pyo - Chung Yong, Sung Yueng, Jung Woo, Ji Sung - Ki Hun, Chu Young. Udarci: 11 - 16 Udarci izvan okvira: 7 - 8 Udarci u okvir: 4 - 8 Korneri: 1 - 7 Zaleđa: 1 - 2 Prekršaji: 22 - 11 Žuti kartoni: 3 - 1 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 46 posto - 54 posto

77' - argentinski izbornik je povukao svog zeta Kun Agüera i na travnjak poslao Javiera Pastorea.

69' - nakon ubacivanja iz kuta lopta je došla do Bolattija, koji je opalio svom snagu, ali je grčki vratar sjajno obranio.

69' - pokušaj Messija iz slobodnog udarca, ali Tzorvas je odbio loptu u korner.

63' - izbornik Maradona radi prve rošade u sastavu, povukao je Maxija Rodrigueza, a ubacio Angela Di Mariju.

54' - nakon korejskog vodstva protiv Nigerije, Otto Rehhagel više nema što čekati. Mora ići na pobjedu i zato radi dvostruku izmjenu. U igru je poslao Ninisa i Patsu, a izvukao dokapetana Katsouranisa i Torosidisa.

47' - odmah na početku drugoga dijela prvi udarac Grčke na utakmici. Samaras je pobjegao Demichelisu, pokušao uhvatiti na krivoj nozi Romera, ali je na kraju pucao pored vrata.

46' - jedna promjena u grčkom sastavu tijekom poluvremena. U svlačionici je ostao kapetan Karagounis, a zamijenio ga je Spyropoulos.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Argentina je apsolutno dominirala utakmicom, imala 65 posto vremena loptu u svom posjedu te osam udaraca (četiri u okvir). Grčka - nijedan.

45+1' - veliki pritisak Argentine! Prvo je pucao Maxi Rodriguez, ali je grčki vratar odbio, a u nastavku akcije je sjano naciljao Messi, no Tzorvas je prebacio loptu preko grede.

32' - sjajna prilika za Argentinu! Prvo je pucao Milito, a vratar Tzorvas je kratko dobio. Naletio je Agüero i oštro pucao prema praznoj mreži, ali Grčku je od pogotka spasio Vyntra.

30' - prvi žuti karton na utakmici dobio je Katsouranis zbog povlačenja za ruku Kun Agüera.

19' - bomba Juana Sebastiana Verona s 30-tak metara, no vratar Tzorvas je, uz poteškoće, ipak ukrotio taj udarac.

18' - prvi ozbiljniji udarac na utakmici, pucao je Kun Agüero, ali je grčki vratar loptu odbio u korner.

12' - prvi pokušaj prema vratima imala je Argentina, ali udarac Maxija Rodrigueza završio je u grčkom bloku.

10' - sjurio je Messi kroz grčku obranu, prošao dvojicu čuvara i tek ga je treći suparnik Sokratis uspio zaustaviti.

6' - Argentina je krenula vrlo razigrano, a lopta je često kod genijalca Messija.

1' - počeo je dvoboj u Polokwaneu, Grcima igra samo remi ili pobjeda, sve ostalo vodi ih kući. Argentina je sigurna za drugi krug, a kapetan Messi predvodi kombinirani sastav Gaučosa.