KRAJ: / Kakva ludnica u završnici, Slovenci prokockali meč loptu!

Nakon pobjede u prvoj utakmici protiv Alžira, Sloveniju očekuje novi, mnogo teži ispit. Zmajčeki će se suprotstaviti selekciji SAD-a, koja je u prvom kolu odigrala 1:1 s Engleskom.

18.6.2010.
17:58

Skupina C Johannesburg. Stadion Ellis Park. Sudac: Koman Coulibaly (Mali). Strijelac: 1:0 - Birsa (13), 2:0 - Ljubijankič (42), 2:1 - Donovan (48), 2:2 - Bradley (82). SLOVENIJA: Hadanovič - Jokić, Cesar, Šuler, Brečko - Kirm, Radosavljević, Koren, Birsa (Dedič, 87) - Novakovič, Ljubijankič (Pečnik, 74, Komac, 90+2). SAD: Howard - Bocanegra, Onyewu (Gomez, 80), DeMerit, Cherundolo - Dempsey, Bradley, Torres (Edu, 46), Donovan - Findley (Feilhaber, 46), Altidore. Kraj utakmice! Odlična predstava obje reprezentacije, no ipak, naši će susjedi žaliti zbog konačnog ishoda. Imali su Slovenci 2:0, no nisu se s tim pomirili Amerikanci i zasluženo su izjednačili preko Donovana i Bradleyja. Sporna je ostala i situacija iz 85. minute kada je SAD-u poništen treći pogodak - nakon koje su Ameri žestoko protestirali, ali malijski sudac je ostao neumoljiv u svojoj odluci.

DRUGO POLUVRIJEME90+2' - Pečnik se ozlijedio, umjesto njega na terenu je Komac.

89' - Opasan udarac Radosavljevića s 20-ak metara, Howard brani krajnjim naporom!

86' - Infarktna završnica! SAD-u je poništen treći gol zbog navodnog prekršaja u napadu. Nova izmjena kod Slovenaca - Dedič umjesto Birse.

82' - Još jedna pogreška slovenske obrane, koja je u svom 16-ercu ostavila usamljenog Bradleyja. Amerikanac je s desetak metara zabio Hadanoviču 'kroz uši'.

80' - Posljednja izmjena u sastavu SAD-a. Iz igre je izašao Onyewu, a umjesto njega na terenu je Gomez.

74' - Prva izmjena u sastavu Slovenije. Igru je napustio strijelac drugog pogotka Ljubijankič, a umjesto njega na terenu je Pečnik. Nova opomena, požutio je i Jokića.

72' - Zbog prekršaja s leđa, požutio je još jedan igrač Zmajčeka - Kirm.

69' - Šuler je novi igrač sa žutim kartonom u slovenskom sastavu. Odlična prilika iz prekida za SAD. Donovan je izveo slobodnjak, a odbijenu loptu prihvatio je Altidore i raspalio po slovenskim vratima, no udarac je išao točno u Hadanoviča.

66' - Utakmica je ušla u mirnije vode. Ne događa se apsolutno ništa ispred oba vratara, što naravno više odgovara Slovencima, te ih još samo 25 minuta dijeli od povijesne pobjede.

55' - Nakon primljenog pogotka Slovenci su imali dvije prigode, no nisu uspjeli opasnije ugroziti Howarda.

48' - Tek što je počelo drugo poluvrijeme SAD je smanjio na 2:1. Ispala je slovenska obrana, a Donovan iskosa sa pet, šest metara probušio Hadanoviča.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

46' - Prva izmjene u sastavu SAD-a. Edu i Feilhaber su ušli u igru, a u svlačionici su ostali Findley i Torres.

Kraj prvog poluvremena! Slovenija ima velikih 2:0 i kartu za osminu finala u džepu. Zmajčeki su poveli preko Birse u 13. minuti, a rezultat je povisio Ljubijankič iz kontre u jeku američkih napada.

PRVO POLUVRIJEME42' - Nakon što je u proteklim minutama bilo opasno pred vratima Slovenije, Zmajčeki su zabili iz kontre. Ljubijankič je izbjegao zaleđe i rutinirano svladao Howarda za velikih 2:0!

40' - Findleyju žuti karton zbog prekršaja u napadu. Još jedna opasna prilika SAD-a, ubačaj na drugu vratnicu, a Brečko na gol-liniji spašava Slovence i spriječava Donovana u postizanju pogotka.

35' - Prvi karton na utakmici dobio je Cesar zbog prekršaja na Altidoreu. Iz slobodnjaka je opasno tukao, Torres, no Hadanovič je teškom mukom odbio u korner. Iz tog prekida pokušao je i glavom DeMerit - lopta je otišla malo pokraj gola. Opasne minute za Zmajčeke.

30' - Nakon pola sata reprezentacija SAD-a još uvijek nije priprijetila Hadanoviču. Nisu puno opasniji ni Slovenci, no oni su svoje napravili još u 13. minuti.

21' - Nekoliko pokušaja na obje strane, no bez konkretnije opasnosti za vratare!

13' - Pogodak Slovenije! Sjajan potez Birse koji je s 20-ak metara odličnim udarcem matirao Howarda. Slovenci su s ovim rezultatom na pragu osmine finala.

9' - Dobra akcija Slovenaca, no Novakovič nije uspio zahvatiti loptu u dobroj poziciji u 16-ercu SAD-a.

7' - U ovodnim minutama bez pravih prilika, tek jedan udarac Ljubijankiča, no lopta je otišla visoko preko grede.

1' - Počela je utakmica u Johannesburgu. Dvoboj koji bi mogao biti presudan za rasplet u skupini C.

NAJAVA Nakon prvog kola Slovenija je izbila na vrh skupine C. Taj pothvat omogućila im je minimalna pobjeda nad Alžircima, dok su pak u drugom dvoboju SAD i Engleska podijelili bodove.

No ovog puta Zmajčeki igraju protiv mnogo jačeg protivnika i pitanje je hoće li Koren i društvo prikazati bolju igru od one s Alžirom, jer ako misle izvući pozitivan rezultat - definitivno će morati pokazati više. Ako uzmemo u obzir da bi Englezi trebali biti sigurni putnik u osminu finala, ovaj dvoboj mogao bi biti presudan za obje reprezentacije. Ako Slovenija slavi - osigurat će osminu finala.