KRAJ: / Kakav šamar za Francuze, spremni za povratak kući!

Nakon pobjede Urugvaja nad JAR-om, Francuzi se nalaze u ne baš bajnoj situaciji. Iako bi ih i remi ostavio u igri za drugi krug, u posljednjem kolu ne bi odlučivali sami o svojoj sudbini.

17.6.2010.
22:30

Skupina A Polokwane. Stadion Peter Mokaba. Sudac: Khalil Al Ghamdi (Saudijska Arabija). Strijelac: 0:1 - Hernandez (64), 0:2 - Blanco (79-11m). FRANCUSKA: Lloris - Evra, Abidal, Gallas, Sagna - Diaby, Toulalan - Malouda, Ribery, Govou (Valbuena, 69) - Anelka (Gignac, 46). MEKSIKO: Perez - Salcido, Rodriguez, Marquez, Moreno, Osorio - Torrado, Juarez (Hernandez, 55), Dos Santos, Vela (Barrera, 31) - Franco (Blanco, 62). Kraj utakmice! Ništa Francuzi nisu napravili do kraja utakmice i Meksiko zasluženo slavi s 2:0. Nakon prvog susreta, Tricolori su još jedanput odigrali katastrofalno i osim ako se ne dogodi čudo u zadnjem kolu - njihova avantura u Južnoj Africi je završena.

DRUGO POLUVRIJEME82' - Rodriguez je požutio zbog prekršaja. Četvrti opomenuti igrač u sastavu Meksika.

79' - Barrera se probio u 16-erac Francuza gdje ga ruši Abidal. najstrožu kaznu sigurno je realizirao Blanco i povisio prednost Meksikanaca. Francuski branič zaradio je i opomenu zbog prekršaja.

74' - Prilika za Gignaca, koji tuče s 20-ak metara visoko preko gola.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

69' - Nova izmjena kod Tricolora. U igri je Valbuena, a teren je napustio Govou.

64' - Gol za Meksiko! Jednu dubinsku loptu primio je Hernandez i lakoćom zaobišao Llorisa za 0:1! Svi Francuzi tražili su zaleđe, kojeg nije bilo. Francuska je na dobrom putu da završi sa svojom avanturom u Južnoj Africi.

62' - Meksiko radi posljednju izmjenu. Ulazi veteran Blanco, a iz igre izlazi Franco.

55' - Prva izmjena u nastavku u meksičkom sastavu. Hernandez je ušao umjesto Juareza.

54' - Konačno jedna dobra prilika Tricolora. Opasno je tukao Malouda sa ruba 16-erca, a Perez krajnjim naporom izvadio ispod grede i odbio u korner.

49' - U manje od jedne minute dvojica Meksikanaca dobila su javne opomene - Juarez i Moreno.

46' - Prva izmjena u sastavu Francuske. Iako se očekivao ulazak Henryja, to se nije dogodilo. Ušao je Gignac umjesto Anleke.

Kraj prvog poluvremena. Iako su obje momčadi podjednake u udarcima (7-6), prilike Meksika bile su mnogo opasnije. Francuzi nisu složili niti jednu pravu priliku i nakon 135 minuta na ovom SP-u njihova igra i dalje izgleda katastrofalno.

PRVO POLUVRIJEME45+1' - Toulalan je zaradio žuti karton zbog prekršaja kojim je zaustavio kontru Meksika.

39' - Budi se malo i Meksiko krajem prvog poluvremena. Dobro je tukao Dos Santos s ruba 16-erca, no još jedanput nije uspio pogoditi okvir francuskog gola.

31' - Šok za Meksikance koji su ostali bez ozlijeđenog Vele. Umjesto njega na terenu je Barrera.

29' - Sjajan prolaz Salcida, koji je izbacio dvojicu Francuza na krilu, te opalio sa desetak metara iskosa, no na vratima Tricolora je vrlo dobri Lloris koji je zaustavio njegov udarac.

27' - Francuski pokušaji i dalje se uporno razbijaju na čvrstu obranu Meksika. Još uvijek nema ozbiljnijeg pokušaja Tricolora.

18' - Mekisko je vrlo opasan iz kontri i polukontri. Salcido je tukao s 20-ak metara, no lopta je prošla pokraj desne vratnice Llorisa.

12' - Pokušao je Anelka udarcem iz daljine, no nije bilo opasnosti po meksičkog vratara. Na drugoj strani puno opasniji pokušaj Franca sa ruba 16-erca, no udarac je ipak završio iznad francuskog gola.

8' - Prva prava Meksikanaca, Vela je primio jednu dubinsku loptu i opalio iz voleja sa 15-ak metara, no lopta je otišla preko gola Llorisa. Meksiko nešto opasniji u uvodnim minutama.

4' - Prvi karton na utakmici zaradio je Meksikanac Franco.

2' - Opasno je bilo pred vratima Francuza. Dos Santos je pogodio vratnicu, a suci su malim zaostatkom sudili zaleđe.

1' - Počela je utakmica po vrlo hladnom vremenu u Polokwaneu. Temperatura iznosi tek 4 celzijeva stupnja.

NAJAVA U prvoj utakmici kola, odigranoj u srijedu, Urugvajci su predvođenim sjajnim Forlanom sredili Južnoafrikance i napravili veliki korak prema drugom krugu. Druga utakmica skupine A mogla bi već večeras razjasniti situaciju u grupi, a poraz za Francusku ili Meksiko značio bi vjerojatno i kraj nadanja za prolaz u osminu finala.

Veliki pritisak je na obje momčadi, a malo iznenađenje kod Francuza je izostanak Henryja, koji je bio najavljen u početnom sastavu zajedno s Maloudom.