KRAJ: / Hrvatskoj samo bod, Dubravka spasio Slovake!

'Mali Vatreni' igraju ključnu utakmicu kvalifikacija za Europsko prvenstvo, a vidi se to i po sastavu koji će protiv Slovaka istrčati u Varaždinu.

19.5.2010.
19:25

Varaždin. Stadion Varteksa. Sudac: Pettay (Rusija). Strijelci: 0:1 - Duriš (29), 1:1 - Rakitić (31). HRVATSKA: Kelava, Vida, Lovren, Barbarić, Vrsaljko, Oremuš (Kreilach, 46), Jajalo, Badelj, Perišić, Rakitić, Kalinić (Kramarić, 23). SLOVAČKA: Dubravka - Cseh, Čikoš, Janošik - Kiss, Baran, Grendel (Šulek, 69), Weiss (Štepanovsky, 90), Prochazka - Duriš (Lacny, 85), Sylvestr Gotovo je. Hrvatska nije uspjela iskoristiti prvu meč-loptu. Slovaci su uspjeli uzeti bod, ponajviše vrataru Dubravki.

Drugo poluvrijeme:

90+3' - Lovren je tukao nakon kornera glavom, no Dubravka je još jedanput odlično reagirao.

90' - Štepanovsky je ušao umjesto Weissa, a karton je kod Slovaka zaradio Šulek.

85' - Zamjena kod Slovaka. U igri je Lacny, a izašao je Duriš. Hrvatske je opet mogla do pogotka, tukao je Vrsaljko, ali se opet iskazao vratar gostiju.

83' - Rakitić je pucao sa samo nekoliko metara, no loptu je na samoj crti zaustavio Dubravka. Mogao je veznjak Schalkea i bolje pucati...

81' - Prvu karton na utakmici dobio je Weiss, zbog nesportske igre.

75' - Sve je manje vremena za Hrvatsku. Novi pokušaj Kramarića zasutavio je Dubravka.

69' - Prva izmjena kod gostiju. Igru je napustio Grendel, a na travnjaku je Šulek. Slovaci su još jedanput opasno zaprijetili, no Kelava je opet bio spreman.

63' - Nakon 15-ak minuta dominacije hrvatske reprezentacije, Slovaci su kreirali dobar kontranapad, a usamljen pred Kelavom našao se Sylvestr - srećom, vratar Hrvatske sjajno je reagirao i odbio udarac u korner.

56' - Jajalo se sjurio u peterac, ali i vratio lošu povratnu loptu. Bila je to još jedna dobra prilika Hrvatske. Slovaci su na velikim mukama i gotovo svi igrači gostiju brane svoja vrata.

50' - Kramarić je uputio odličan udarac sa ruba šesnaesterca, a Dubravka još boljom intervencijom spasio vrata Slovaka i odbio loptu u korner.

46' - Izmjena u poluvremenu. Oremuš je izišao iz igre, a na travnjaku je Kreilach.

Kraj prvog poluvremena. Hrvatska je odigrala dobrih 45 minuta, no Ladićevi izabranici nisu uspjeli doći do vodstva. Ponajviše zahvaljujući pogrešci iz 29. minute kada su se sudarili Lovren i Kelava, a Slovaci poentirali - sve ostalo bilo je u znaku Vatrenih.

Prvo poluvrijeme:

42' - Sjajna prilika za domaćine! Vida je opet probio desnu stranu, centrirao, a odbijenu loptu dočekao Rakitić i iz voleja tukao malo pokraj vratnice.

31'- Srećom za Hrvatsku Ivan Rakitić je ekspresno izjednačio i to sjajnim udarcem sa preko 20 metara. Vatreni su izjednačili za manje od dvije minute .

29' - Jednu grešku u obrani naše reprezentacije iskoristio je Duriš i pogodio praznu mrežu Kelave. Šok u Varaždinu - bio je to prvi udarac prema golu uopće.

28' - Prva prijetnja Slovaka, no udarac je završio daleko od vrata Kelave. Nepunu minutu kasnije Lovren je zaustavio opasan prodor Sylvestra.

23' - Nikola Kalinić zbog ozljede morao je napustiti igru, a umjesto njega na terenu je mladi Dinamov napadač Andrej Kramarić.

15' - Dobar prolaz Vide i ubačaj na Kalinića, ali u posljednji trenutak Slovaci čiste ispred usamljenog hrvatskog napadača. Hrvatska bolja u prvih 15 minuta.

12' - Perišić je opet dobro prošao i ubacio za Kalinića, no napadač Blackburna nije se dobro snašao i lopta mu je pobjegla s noge. Šteta, Kale je bio samo na nekoliko metara od gostujućih vrata.

8' - Perišić je probio 30-ak metara po krilu, no u završnici nije imao snage za kvalitetan ubačaj. No, nogometaš Club Bruggea ipak je izborio korner.

5' - Dobra kombinacija Oremuša i Vide rezultirala je prvim kornerom na utakmici za Hrvatsku. Rakitić je ubacioiz kuta, no obrana Slovaka je na mjestu.

1' - Počela je utakmica u Varaždinu. Loptu su s centra izveli Slovaci. Mladi, pojačani sastav Hrvatske pokušat će doći do nova tri boda...

arti-201005190446006Hrvatska U-21 bi s nova tri boda osigurala prvo mjesto u skupini, ali za to će morati pobijediti Slovake, kojima naši sada bježe za dva boda. Mali Vatreni već su slavili u prvom dvoboju u Slovačkoj s 2:1 i ukoliko osvoje tri boda - napravit će veliki korak prema Europskom prvenstvu 2011.